آخرین تحولات فلوجه/غیرنظامیان سپرانسانی داعش/ آزادسازی محورهای وسیعی از فلوجه

آخرین تحولات فلوجه/غیرنظامیان سپرانسانی داعش/ آزادسازی محورهای وسیعی از فلوجه بین الملل > خاورمیانه - پلیس فدرال عراق اعلام کرد که بیش از 28 منطقه از زمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه آزاد شده است. لطفا منتظر بمانید... jwplayer("myElement").setup({ file: "http://images.khabaronline.ir/system/files/20160531153023merge.mp4", image: "", width: 500 });

 

 

Video Link

 

به گزارش خبرآنلاین، خبرگزاری رویترزز با انتشار تصاویری از نبرد در فلوجه از ازادی بخش وسیعی از این منطقه خبر داد، سرخط اخرین تحولات این منطقه را از نظر می گذرانید:

-  فرمانده نیروی هوایی عراق تاکید کرد پیشروی نیروهای این کشور در فلوجه جلوتر از برنامه طراحی شده است. نیروهای ارتش عراق در همه محورهای درگیری حضور فعال داشتند و نیروهای زمینی عملیات خود را با مشارکت جنگنده ها و بالگردهای ارتش به خوبی انجام می دهند.

 


- عناصر گروه تکفیری- صهیونیستی داعش به منظور جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی ، آبهای زیادی را به  منطقه واقع بین پل التفاحه و  مکان استقرار نیروهای عراقی را در نزدیکی فلوجه ، هدایت کرده اند.

-  داعش دستور داده است باقیمانده افراد مسلح داعشی از روستای العوینات در شمال الصقلاویه به سمت مرکز الصقلاویه در نزدیکی فلوجه واقع در استان الانبار عقب نشینی کنند.

- کمیسیاریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد اعلام کرد 3700 نفر طی یک هفته گذشته توانسته اند فلوجه را ترک کنند.

-  سازمان ملل متحد اعلام کرد داعش از غیر نظامیان در فلوجه به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

-  نیروهای عراقی در حال پیشروی به سوی الصقلاویه هستند و منطقه «الشهداء» را در شمال غرب فلوجه به محاصره درآورده اند.

- نه نیروی عراقی در حمله دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش) به هیت در غرب استان الانبار کشته شدند.

- شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری در خصوص عملیات فلوجه گزارش داد: نیروهای عراقی عناصر داعش را در جبهه جنوب فلوجه تا پل راهبردی التفاحه عقب راندند.

-  فرمانده پلیس فدرال عراق گفت ورودی های اصلی شهر به شدت در حال کنترل هستند و راهی برای کمک رسانی به گروه  (تکفیری - صهیونیستی) داعش وجود ندارد.وی تاکید کرد: ما با جدیت تلاش می کنیم به رنج خانواده ها و برادرانمان در شهر فلوجه پایان دهیم

- فرماندهی عملیات مشترک عراق از هلاکت فرمانده گروه مشهور به «گردان انتحاری های عرب» و یکی از مهمترین دستیاران و دوستان نزدیک ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در شهرستان قائم در غرب الانبار خبر داد. جنگنده های عراقی با همکاری و هماهنگی عملیات مشترک، یکی از مقرهای مهم داعش را هدف قرار دادند.

- سخنگوی گردان حزب الله عراق بر لزوم حفاظت از جان شهروندان فلوجه تاکید کرد.
جعفر الحسینی سخنگوی گردان حزب الله عراق گفت، هدف همه نیروهای رزمنده نابودی  داعش است. ما در فلوجه و بعد از آن در کنار عشایر اهل سنت خواهیم بود.
وی افزود: به علت وجود برخی موانع و مشکلات، نمی توان زمانی را برای پایان عملیات فلوجه تعیین کرد که یکی از این موانع حضور شهروندان عادی در شهر و لزوم حفاظت از جان آنهاست.

- فرمانده پلیس عراق اعلام کرد از زمان آغاز عملیات فلوجه، بیست و هشت منطقه آزاد شده است.سرلشکر رائد شاکر جودت تاکید کرد فلوجه کاملا در محاصره قرار دارد و داعش هیچ راه ارتباطی با خارج شهر ندارد.
وی افزود: هواپیماهای عراقی اعلامیه هایی در شهر پخش کردند که در آنها از شهروندان خواسته شده است از مناطق درگیری فاصله بگیرند تا تروریستها نتوانند از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

آزادسازی محورهای وسیعی از فلوجه

در همین زمینه ایسنا هم به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق گزارش داد:  رائد شوکت جودت،‌ فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد که تمامی شهرها، روستاها و شهرستان‌های اطراف شهر فلوجه پاکسازی شده که تعدادش به 28 منطقه می‌رسد و عروس این مناطق الکرمه است.

جودت افزود: حلقه محاصره شهر صد در صد تنگ‌تر شده و هیچ راه امدادرسانی به داعش وجود ندارد و بسیاری از افراد آن روحیه شکست خورده‌ای دارند و اطلاعات ما نشان می‌دهد که اعضای داعش دیگر نمی‌توانند برخورد تندی با شهروندان داشته باشند چون تسلط بر نیروهای خود را از دست داده‌اند و تنها تعداد اندک شبه نظامی عرب و غیرعرب برای آنها باقی مانده و بزودی در زمان آزادی شهر آنها نیز نابود خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: اعلامیه‌هایی در شهر انداخته شده و از شهروندان خواسته شده است که از نزدیک شدن به مناطق درگیری اجتناب کنند و ما تلاش می‌کنیم هیچ خسارتی به شهروندان وارد نشود.

پیشروی ارتش عراق در چند محور ادامه دارد و مسیرهای آزاد شده به نیروهای مبارزه با تروریسم اجازه می‌دهد که به مرکز شهر حمله کنند.

در عین نیروهای حشد شعبی اعلام کردند که توانسته‌اند بیش از 40 نقطه در اطراف و داخل شهر فلوجه را در چندین محور آزاد کنند که به شرح ذیل است:

محور الکرمه: مرکز الکرمه، مناطق اطراف آن از جمله مخازن الکرمة، روستای الرشاد، روستای آل بو خلیفة، جنابین، اللهیب، الصبیحات، العبادی، الشهابی الاول، جمیلة، الشهابی دوم، روستای السرابلة، الروفة، البو عیسی آزاد شده‌اند.

محور السجر: السجر، روستاهای آل بو سیفی، اللیفیة، آل بو عودة، المقبرة الاسلامیة، البو حدید البو ناصر آزاد و مسیر چهارراه السلام به سمت السجر تامین امنیت شده است.

محور البکارة: روستاهای آل بو سیفی، آل بو جاسم، آل بو سدیرة، آل بو جمیل، آل بو خنفر، الجعیفی، آل بو خنفر، الدوایة، الشیحة، غینان، منطقه العریمیه و العوینات نیز تحت کنترل است.

محور صنعتی در شرق فلوجه: کارخانه‌های سیمان، گچ، رنگ سازی، لاستیک سازی، چرم سازی آزاد شده‌اند.

محور شرق الفلوجه: آزادسازی حویجة البو شجل، منطقة الزغارید (شمال شرق الصقلاویة) و روستای المزرعة (جنوب شرق الفلوجة) آزاد شده‌اند.

محور جنوبی: آزادسازی النعیمیة، الزیدان، روستای سلیمان خلف و منطقه الشهداء.

همچنین گروه رسانه‌ای جنگ از کشته شدن مسئول بمب گذاری خودروها در تشکیلات داعش در غرب فلوجه خبر داد.

این گروه اعلام کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم توانستند مسئول بمب گذاری خودروها را به نام ابوالحارث در فلوجه از پای درآورد.

همچنین نیروهای عراقی روز دوشنبه مرکز پلیس النعیمیه در جنوب فلوجه را آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز این مرکز به اهتزاز درآوردند.

به گزارش سومریه نیوز، نیروهای واکنش سریع توانستند پرچم عراق را بر فراز مرکز پلیس نعیمیه واقع در محور جنوبی فلوجه به اهتزاز درآورند.

نیروهای حشد شعبی نیز اعلام کردند، مسیرها برای خروج غیرنظامیان از داخل فلوجه و تحویل آنها به ارتش و پلیس فدرال تامین شده و حدود بیش از 2000 خانوار از این شهر خارج شده‌اند و به آنها کمک‌های انسانی شده و اکنون در مدرسه الکرمه اقامت دارند.

همچنین یکی از سران عشایر در فلوجه اعلام کرد که داعش 100 جوان از ساکنان فلوجه را به مکانی نامعلوم برده است.

مجید الجریصی یکی از سران عشایر شهر فلوجه گفت:‌ بیش از 20 خودروی داعش که در آن 150 نیروی داعشی بودند به منازل حمله و 100 جوان را اسیر کرده و به مکانی نامعلوم بردند.

این در حالی است که وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد: ‌573 خانواده طی یک هفته از فلوجه گریخته‌اند.

52310

دانلود کلید واژه ها: عراق -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین تحولات فلوجه/غیرنظامیان سپرانسانی داعش/ آزادسازی محورهای وسیعی از فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات