43 سد در برنامه پنجم توسعه در کشور به بهره برداری رسیده است

به گزارش ایرنا محمدحاج رسولیها روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر عامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان در زاهدان با اشاره به اینکه 58 سد در کشور در حال ساخت است، اظهار داشت: 330 هزار میلیارد ریال برای اتمام این طرح ها مورد نیاز است.
وی ادامه داد: 180 هزار میلیارد ریال از این مبلغ نیز آورده ما بوده که باید برنامه ریزی برای اتمام این سدها هر چه سریعتر انجام شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: 12 طرح از این تعداد طرح ها برای کنترل و مهار آبهای مرزی است که در اولویت وزارت نیرو در سالجاری قرار دارد.
حاج رسولیها بیان کرد: با محدودیتی که در منابع آب ایران وجود دارد با چالش هایی مواجه هستیم که باید به این موضوع توجه اساسی شود.
وی اظهار داشت: 100 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام طرح های وزارت نیرو در کشور نیاز است که بر این اساس طرح ها اولویت بندی شده است.
وی ادامه داد: وزارت نیرو تمام طرح های درون کشور را اولویت بندی کرده که سهم سیستان و بلوچستان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: سه هزار و 500 میلیارد ریال برای اتمام طرح های وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان مورد نیاز است.
وی گفت: پس از خشکسالی های طولانی مدت در سیستان و بلوچستان به یاری خدا با ورود سیلاب اخیر وضعیت آب این استان مقداری بهبود یافته است اما در بعضی از مناطق هنوز با خطر کم آبی مواجه هستیم.
وی تصریح کرد: هنوز در بخش اقتصاد آب و بهره وری آن نتوانستیم انتظارات رهبر معظم انقلاب را عملی کنیم که در این راستا باید تلاش زیادی از سوی مدیران آب منطقه ای کشور انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های زیادی برای شرکت آب منطقه ای دارد که باید از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: خدمات بسیار خوبی در سال های اخیر برای رشد و آبادانی استان انجام شده که قابل تقدیر است.
باقر کرد اظهار کرد: آب یکی از حیاتی ترین نیازهای بشر است که با توجه به خشکسالی های طولانی در سیستان و بلوچستان این استان را دچار مشکلات کرده بود که با مدیریت صحیح در منابع آبی توانستیم از این خطرها تا حدودی کم کنیم.
وی ادامه داد: سیل اخیر سیستان با حجم زیادی که افغانستان قادر به کنترل آن نبود وارد کشور شد که با مدیریت صحیح این آب کنترل شد.
وی خاطر نشان کرد: مهار آبهای مرزی با توجه به شیبی که به طرف پاکستان وجود دارد از اولویت های مهم استان است.
اتابک جعفری به عنوان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان منصوب و از زحمات احمد عاقبت بخیر مدیر عامل قبلی تقدیر شد.
3213 /8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «43 سد در برنامه پنجم توسعه در کشور به بهره برداری رسیده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات