بهره برداری 75 تعاونی، سه سال گذشته در استان سمنان

به گزارش ایرنا، اسماعیل غنیان روز سه شنبه در جلسه ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: با بهره برداری از این تعاونی ها که دارای 2 هزار و 297 عضو هستند حدود 820 فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی میزان سرمایه گذاری این تعداد تعاونی ها را 520 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی با بیان این که در دولت تدبیر و امید تاکنون 197 تعاونی با حدود 6 هزار و 410 نفر عضو در این استان تشکیل شده است، اظهار کرد: با بهره برداری از این تعاونی ها برای 2 هزار و 446 نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.
غنیان با تاکید بر حمایت از تعاونی ها خاطرنشان کرد: مسئولان اجرائی استان باید از این تعاونی ها حمایت معنوی کنند تا دچار مشکل نشوند و به طور قطع بدون حمایت با مشکلات مواجه خواهند شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان شمار تعاونی های فعال این استان را یک هزار و 126 تعاونی اعلام کرد و گفت: با توجه به راه اندازی سامانه تحت وب و به روز رسانی آن، اگر هر یک از تعاونی های استان در زمان مقرر خود مجمع عمومی برگزار نکنند و یا اطلاعات و آمار خود را در این سامانه به روز رسانی و ثبت نکنند، جزء تعاونی های غیر فعال شناخته می شوند.
غنیان ادامه داد د: آمار تعاونی های فعال استان سمنان در زمان حاضر بیشتر از رقم اعلام شده است لیکن با توجه به اینکه برخی از تعاونی ها آمار و اطلاعات خود را در این سامانه به روز و ثبت نکرده اند، از آمار تعاونی های فعال خارج شده اند.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیشترین فراوانی تعاونی ها در استان سمنان مربوط به حوزه کشاورزی با 39 درصد، بخش خدمات و صنعت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با تاکید بر اینکه دانش بنیان کردن، برون و درون گرا کردن و مردمی کردن از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: با اجرای این رویکردها تعاونی ها می توانند با منصه ظهور برسند.
غنیان با اشاره به ایجاد 16 شرکت تعاونی توسعه عمران در کشور، گفت: این شرکت ها در گرمسار و شاهرود نیز به ثبت رسیده است.
در این نشست که معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار سمنان، مسئولان اقتصادی استانداری سمنان، فرمانداران و جمعی از تعاونگران حضور داشتند، در خصوص مشکلات تعاونی ها و ضرورت آموزش تعاونی ها و ایجاد تعاونی های جدید در بخش های مختلف بحث و تبادل نظر شد.
7470/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره برداری 75 تعاونی، سه سال گذشته در استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات