درآمدهای خراسان شمالی 19 درصد افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، رضا بهمن پور روز سه شنبه در کارگروه بسیج رسانه و اقتصاد مقاومتی در بجنورد، اعتبارات تملک و دارایی استان را در سال گذشته یک هزارو 120 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : امسال این اعتبارات یک هزارو 360 میلیارد ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه پارسال 26 درصد رشد داشته است.
وی افزود: در بخش هزینه ای نیزیک هزارو 340 میلیارد ریال ریال اعتبار داشته ایم که نسبت به مدت مشابه پارسال 17.5 درصد رشد داشته ایم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ، اعتبار حقوق کارکنان دولت را در طی امسال 690 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: که نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد رشد داشته است.
وی خاطرنشان کرد: هرچند که دولت افزایش حقوق کارکنان را 12 درصد اعلام کرده است ولی با اضافه کردن سایر مزایای دیگر این افزایش حقوق به 16 درصد هم می رسد.
*** درآمدها تنها 44 درصد از هزینه های استان را تامین می کند
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت : درآمدهای استان چهار هزارو 340 هزار میلیارد ریال و مصارف استان هم 9 هزارو 690 میلیارد ریال می باشد.
وی افزود: با این احتساب درآمدهای استان تنها 44 درصد از منابع ما می تواند پوشش هزینه ها را بدهد، این درحالی است که 56 درصد از منابع ما از اعتبارات ملی تامین می شود.
رضا بهمن پور یادآور شد: 16 درصد از منابع استان در بخش کشاورزی ، هفت درصد در بخش صنعت و معدن ، 43 درصد در بخش مسکن و ساختمان و 34 درصد هم در بخش بازرگانی و خدمات هزینه می شود.
وی توسعه زیرساختهای بخش ارزش افزوده و اجرای بحث جامع نظام مالیاتی را از اولویت های اصلی این ادراه کل عنوان و اظهار امیدواری کرد که با این کار روند سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران تسهیل شود .
وی همچنین طولانی شدن زمان پاسخگویی به سرمایه گذاران را یکی از چالش های این ادره کل عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکل سیستم هوشمندسازی خزانه داری الکترونیکی را طراحی کرده ایم تا بتوانیم در جذب و تسهیل سرمایه گذار در استان گام های خوبی برداریم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خاطرنشان کرد: این اداره کل در حال حاضر در پروسه تصمیم سازی و تصمیم گیری فعال است تا بتواند بر اساس بودجه پیش بینی شده ، نقش کارکردی خود را انجام دهد.
وی افزود: در بخش رفع موانع تولید هم بر اساس سیاست های ابلاغی دولت کارهای بسیار بزرگی در استان انجام شده است که معافیت های مالیاتی برای شرکت های دانش بنیان و تخصیص تسهیلات برای مناطق کمتر توسعه یافته از جمله این کارها می باشد.
وی همچنین بر نقش مهم رسانه ها دراقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: رسانه ها همچنان به نقش مطالبه گری خود از مدیران اصرار کنند و مدیران را مجاب به پاسخگویی کنند.
بهمن پور خاطرنشان کرد: همچنین رسانه ها نباید از مدیران اقتصادی توقع داشته باشند تا در مدت کوتاهی به مطالبات آنها پاسخ دهند چرا که انجام فرآیندهای اقتصادی پروسه ای زمانبر است.
در استان خراسان شمالی10هزار نفر از جمعیت 925 هزار نفری در 410 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریالی انجام شده در حوزه فعالیت های اقتصادی و کسب و کار فعال هستند.
6003/ 1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درآمدهای خراسان شمالی 19 درصد افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات