معاون وزیر: کشاورزی کشور به شکل تاریخی از کمبود سرمایه رنج می برد

به گزارش ایرنا، عباس کشاورز بعدازظهر سه شنبه در آئین راه اندازی باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین که به صورت پایلوت کشوری آغاز به کار کرد، افزود: امیدواریم با توجه بیشتر و با تزریق سرمایه اعم از منابع مالی، فناوری های نو و مدیریت مطلوب بتوان بهره برداری بهتری در بخش کشاورزی خود را شاهد باشیم.
وی، کمبود آب را یکی از چالش های جدی بخش کشاورزی عنوان و اظهارکرد: بالا بودن هزینه تمام شده تولید از دیگر چالش های این بخش به شمار می رود که ناشی از نارسائی های فنی و نوسان های اقتصادی است.
این مسئول با بیان اینکه به دلیل محدودیت در منابع آبی، فضایی برای توسعه فعالیت های کشاورزی در کشور وجود ندارد و اگر همین مقدار زمین های موجود را حفظ کنیم هنر کرده ایم، افزود: برای بهره برداری مطلوب از کشاورزی باید دیدگاه خود را نسبت به این بخش تغییر دهیم.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: امروزه دیگر با اتکا به روش های قدیمی نمی توان کشاورزی کشور را مدیریت کرد و باید باور کنیم که در این بخش نیازمند تغییر اساسی هستیم.
کشاورز با بیان اینکه در گذشته به اینکه چه محصولی را در کجا کشت می کنیم و چه میزان به آب نیازمند بود و چقدر درآمد داشت فکر نمی کردیم، افزود: اما امروز برای حفظ منافع ملی مهم است که هر محصولی را نگذاشت در هرکجا کشت کرد.
کشاورز در بخش دیگری از صحبت های خود با ابراز خوشحالی بابت راه اندازی باشگاه کشاورزان قزوین، گفت: یکی از الزام های امروز برای توسعه و بهره برداری مطلوب در کشاورزی، برقراری امکان ارتباط بین ذینفعان این بخش در یک مکان است که این باشگاه می تواند در این راستا تعریف شود.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی، راه اندازی باشگاه کشاورزان در قزوین را یک اتفاق خوب دانست که فاصله ذینفعان این بخش را کاهش می دهد و آنها را برای رشد و توسعه کشاورزی به همکاری بیشتر وا می دارد.
وی اظهارکرد: با راه اندازی این باشگاه که در سایر نقاط کشور نیز راه اندازی خواهد شد، هزینه کشاورزان برای دریافت نهاده های مربوط به این بخش و سایر خدمات کاهش می یابد.
کشاورز در پایان افزود: اطلاعات کشاورزان در این باشگاه ثبت می شود و آنها می توانند وضعیت کاری خود را در هر زمان مورد بررسی و رصد قرار دهند.
در پایان این مراسم، معاون وزیر جهاد کشاورز به طور افتخاری به عضویت باشگاه کشاورزان قزوین درآمد.
ارائه خدمات هواشناسی و مشاوره های مربوط به این بخش مطابق با استانداردهای نوین برای پیشگیری از خسارات، آزمایش رایگان آب و خاک برای ارتقای بهره وری، ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه استفاده از نهاده ها به شکل حضوری و غیرحضوری از جمله خدماتی است که کشاورزان قزوینی می توانند با عضویت در این باشگاه از آنها بهره مند شوند.
در این باشگاه همچنین برای نخستین بار در کشور ارائه نهاده های مورد نیاز کشاورزان به صورت سفارش گذاری و خدمات تلفنی انجام می گیرد تا کشاورزان برای دریافت نهاده ها دیگر نیاز به صرف وقت و هزینه رفت و آمد نداشته نباشند.
از دیگر خدمات این باشگاه ارائه کارت های اعتباری خرید نهاده با قابلیت شارژ است که از سوی بانک کشاورزی برای اعضاء صادر می شود.
ارتقای بهره وری، کاهش هزینه های تولید و افزایش کیفیت تولید محصول های کشاورزی از جمله اهداف راه اندازی باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در قزوین است.
وزارت جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی، سازمان هواشناسی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در تشکیل این باشگاه با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مشارکت داشته اند.
استان قزوین دارای 480 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 80 هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر: کشاورزی کشور به شکل تاریخی از کمبود سرمایه رنج می برد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات