زیان 11 میلیارد دلاری بورس عربستان طی یک هفته

به نوشته این روزنامه عربستانی، بورس این کشور در سه روز کاری از مجموع پنج روز در هفته گذشته، زیان داده است.
بزرگ ترین زیان بورس عربستان به روز کاری دوشنبه 23 می (سوم خرداد ) بر می گردد که در آن حدود سه و هفت صدم درصد زیان کرده است.
این بورس روز یکشنبه 22 می ( دوم خرداد ) نیز حدود 99 صدم درصد سقوط کرد و در پایان هفته گذشته نیز بورس بار دیگر، روند نزولی به خود گرفت و با 52 صدم درصد سقوط کرد.
این زیان های باعث شد تا در پایان هفته، شاخص معاملات این هفته بورس با کاهش 212 و 78صدم واحد کاهش نسبت به هفته گذشته به 6هزار و 482 و 48 صدم واحد در این هفته برسد.
با احتساب این زیان، زیان بورس عربستان از آغاز سال میلادی به 429 و 28 صدم واحد یعنی معادل شش و 21 صدم درصد رسیده است، این درحالی است که زیان این بورس در سال 2015 میلادی تنها 17 درصد بوده است.
کارشناسان شرایط متزلزل سیاسی، کاهش قیمت نفت و سردرگمی مقامات سعودی در سیاست خارجی و به خصوص ماجراجویی این کشور در دو جبهه یمن و سوریه و کمک های مستقیم به تروریست ها از سوی این کشور را عوامل موثر زیان میلیاردی بورس ریاض عنوان کرده اند.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زیان 11 میلیارد دلاری بورس عربستان طی یک هفته» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات