85 درصد محصولات حاصل از فناوری های نوین به مرحله فروش نمی رسد

به گزارش ایرنا، مهدی کشمیری روز سه شنبه درهمایش علمی راهبرد دانش بنیان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی، افزود: تنها 12 درصد از محصولات فناوری های نوین به بازار مصرف می رسد و از این رو باید با توسعه شرکت های دانش بنیان، زمینه تجاری سازی این محصولات را فراهم کرد.
وی، تجاری سازی را رکن اصلی نوآوری در اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: رشد علمی به تنهایی منجر به توسعه نمی شود و اگر این رشد علمی به نوآوری و تجاری سازی تبدیل نشود برای کشور سودآوری نخواهد داشت.
کشمیری با بیان اینکه 95 درصد نوآوری های موثر در زندگی بشر مرهون شرکت های دانش بنیان است، تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در توسعه علمی و اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور نقش مهمی دارد.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ثبت 455 شرکت و واحد فناور در اصفهان خبرداد و گفت: از این تعداد 165 واحد فناور در پارک شیخ بهایی مستقر شده است.
کشمیری از اشتغال بیش از شش هزار نفر در واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان اصفهان خبرداد و اظهار کرد: بسیاری از افراد شاغل در این واحدها فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.
وی، بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را از بحران های کشور دانست و افزود: هم اکنون نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بالای 20 درصد است که راه حل کاهش آن راه اندازی شرکت های دانش بنیان است.
کشمیری خاطرنشان کرد: تاکنون 53 مرکز فناوری در استان اصفهان به صنعت تبدیل شده اند.
به گزارش ایرنا، نخستین همایش علمی راهبرد دانش بنیان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی به همت بنیاد نخبگان، پارک علم وفناوری و دانشگاه شهرکرد با موضوعات آشنایی با گفتمان دانش بنیان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی، آشنایی با حمایت های وزارت صنعت، معدن از شرکت های دانش بنیان، آشنایی با نحوه تاسیس شرکت دانش بنیان، نقش پارک های علم و فناوری در اقتصاد دانش بنیان و ارائه تجربیات مدیریتی درخصوص شرکت های دانش بنیان امروز در شهرکرد برگزارشد.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «85 درصد محصولات حاصل از فناوری های نوین به مرحله فروش نمی رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات