رونمایی از کتاب اهداف توسعه پایدار و شبکه ملی توسعه پایدارهمزمان با هفته محیط زیست

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، زهرا جواهریان افزود: نشست کمیته راهبردی توسعه پایدار روز یکشنبه 16 خردادماه با حضور پرفسور ساکس مشاور مخصوص دبیرکل سازمان ملل در خصوص اهداف توسعه پایدار و مدیر شبکه توسعه پایدار سازمان ملل و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: معاونان وزرا، کارشناسان، اساتید دانشگاه و خبرگان دست اندرکار عرصه پیاده سازی اهداف توسعه پایدار(SDGs) از دیگر حاضران در این نشست هستند.
وی با اشاره به حضور پرفسور ساکس مشاور مخصوص دبیرکل سازمان ملل در خصوص اهداف توسعه پایدار و مدیر شبکه توسعه پایدار سازمان ملل در این نشست، گفت: ساکس از خبرگان پیشرو در عرصه توسعه اقتصادی جهان است.
مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست بحث و بررسی پیرامون فرآیند پیاده سازی اهداف ملی توسعه پایدار (SDGs) را از جمله اهداف و برنامه های جلسه آتی ذکر کرد و اظهار کرد: همزمان با این جلسه از کتاب اهداف توسعه پایدار نیز رونمایی خواهد شد.
جواهریان افزود: این کتاب مشتمل بر اقدامات ج.ا.ایران برای تحقق اهداف توسعه پایدار، تطبیق سیاست های کلی محیط زیست نظام با این اهداف، ترجمه و اصل سند دستور کار 2030 برای توسعه پایدار به همراه شاخص های نهایی اهداف توسعه پایدار است.
مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی از شبکه ملی توسعه پایدار را از دیگر بخش های این نشست اعلام کرد و گفت: این شبکه با سطوح مختلف دسترسی فضای مناسبی برای مشارکت همه ذینفعان در خصوص موضوعات توسعه پایدار و گفتمان سازی و اطلاع رسانی در خصوص موضوعات تخصصی و عمومی توسعه پایدار فراهم خواهد کرد.
وی یادآوری کرد: این نشست در ادامه جلسه پیشین کمیته راهبردی توسعه پایدار است که 12 آبان ماه سال گذشته با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونان وزرا و روسای دستگاه ها تشکیل شده بود.
جواهریان خاطرنشان کرد: تصویب اهداف ملی توسعه پایدار (SDGs) از جمله دستاوردهای جلسه پیشین کمیته راهبردی توسعه پایدار بود.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی از کتاب اهداف توسعه پایدار و شبکه ملی توسعه پایدارهمزمان با هفته محیط زیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات