تحمیل سیاسی به صندوق بازنشستگی نخواهیم داشت


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه امانتدار 2.5 میلیون شاغل و بازنشسته در کشور هستیم، اظهار کرد: تاکنون هیچ تحمیل سیاسی به صندوق نداشته و نخواهیم داشت و این موضوع مورد قبول نیست.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، محمود اسلامیان در همایش یک روزه چشم‌انداز اقتصادی ایران در سال 95 و الزامات و شرایط جدید برای سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی که در سالن همایش‌های کتابخانه ملی در حال برگزاری است، با بیان اینکه جامعه هدف ما اعم از معلمان، کارمندان و ... از صندوق انتظار دارند که حداقل حقوق و وظایفی که در قبال آنها داریم انجام دهیم، اظهار کرد: امیدواریم امانتدار خوبی برای این اقشار باشیم و بتوانیم سرمایه‌گذاری بزرگی که در اختیارمان قرار دارد را به نحوی صحیح مدیریت کنیم.
وی افزود: ساختار اقتصادی در جهتی که لازم بود قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم با تغییراتی که در روند شکل‌گیری هلدینگ‌ها ایجاد شده روز به روز برکات بیشتری را شاهد باشیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه وقتی یک مجموعه رشد می‌کند و بزرگ می‌شود لازم است فعالیت‌هایش را متمرکز کند و هم‌افزایی داشته باشد، گفت: علیرغم مشکلاتی که وجود دارد سودآوری هلدینگ‌ها طی سه سال گذشته سالانه 30 تا 35 درصد افزایش داشته است.
اسلامیان با بیان اینکه مطلع هستیم شرایط اقتصادی کشور کمی نگران‌کننده است، اظهار کرد: باید همه دست به دست هم دهیم و از پتانسیل‌های بالقوه بالایی که وجود دارد استفاده کنیم. امروز به برکت خون شهدا و رهبری نظام امنیت بالایی داریم و کشور در یک موقعیت ژئوپلتیک قرار دارد و اگر از ظرفیت‌های کشور استفاده نکنیم نوعی ناشکری کرده‌ایم.
وی ادامه داد: از مدیران شرکت‌ها و هلدینگ‌ها انتظار دارم با وجود همه مشکلات کمک کنند تا از مسیر فعلی خارج شویم. ما یک دارایی بزرگ 20 هزار میلیارد تومانی داریم. باید بپرسیم که خروجی‌مان چیست. نباید فقط بر روی مشکلات تحلیل داشته باشیم بلکه باید به خودمان نیز بپردازیم. توجه داشته باشید که خروجی سرمایه‌ها چیست و چقدر توانسته‌ایم از آن استفاده کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در 1.5 سال اخیر بر روی شرکت‌هایی که بدهی‌های بانکی با سود بالا داشتند تمرکز کردیم و اکثر آنها تبدیل شده‌اند، گفت: شرکتی که گرفتار چنبره بانکی شود کارش تمام است و خوشبختانه اکنون چنین وضعیتی را نداریم.
اسلامیان به راه‌اندازی و ثبت شرکتی در لندن اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندی بسیاری برای حضور سرمایه‌گذاران در بازار ایران وجود دارد و ما در تلاشیم بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. عمده مشکلات ما نرم‌افزاری و مربوط به دانش فنی است.
وی گفت: هم‌افزایی شرکت‌ها باید اتفاق بیفتد. یک مشکلی که اکنون وجود دارد این است که برخی شرکت‌ها سودهایشان متمرکز نیست. باید چرخه به گونه‌ای شکل بگیرد که هر سودی که امکانش وجود دارد به مجموعه باز گردد. هنر مدیران است تا هر میزان می‌توانند سود مجموعه را افزایش دهند. به شدت در تلاشیم تا جایی که مقدور است در فضای رقابتی سود مجموعه‌ها را باز گردانیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه در صندوق بازنشستگی متاسفانه از فرصت‌هایی که کشور به مناسبت‌های مختلف در اختیار ما قرار می‌دهد حداقل استفاده را کرده‌ایم، گفت: به دلایل ساختاری و برخی مشکلات موجود این اتفاق افتاده است و از مدیران شرکت‌ها می‌خواهم که حتما از فرصت‌هایی که در کشور ایجاد می‌شود استفاده کنند. به عنوان مثال اکنون در دوره پسابرجام باید به عبور کشور از رکود کمک کنیم. نیاز به تلاش و جدیت در این خصوص احساس می‌شود.
اسلامیان با بیان اینکه مطئمن هستم در چند ماه آینده شاهد اتفاقات خوبی در این صندوق خواهیم بود، اظهار کرد: امانتدار 2.5 میلیون شاغل و بازنشسته هستیم و باید به انتصاب افراد در مشاغل مختلف توجه کنیم. متاسفانه فساد در کشور ما سیستمی شده و فرهنگی ایجاد شده که اعتبار اجتماعی دچار آسیب شده است. هفت میلیون بیکار در کشور داریم و حق نداریم آشنایان خود را به صورت سفارشی بر سر کاری بگذاریم، البته این موضوع کم پیش آمده و اگر هم بوده با آن برخورد کرده‌ایم. باید در حوزه مالی و استخدام‌ها نهایت مراقبت را انجام دهیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه تحمیل سیاسی به صندوق بازنشستگی نداشته و نخواهیم داشت، اظهار کرد: امانتدار مردم هستیم. خاطرم است که مدتی قبل نماینده‌ مجلسی که برای این دوره هم رای نیاورده از من درخواست داشت شخصی را در جایی که مرتبط نبود استخدام کنم و من به او گفتم که این کار خیانت در امانت است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحمیل سیاسی به صندوق بازنشستگی نخواهیم داشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات