ارزیابی چند ناشر از طرح «عیدانه کتاب»


تعدادی از ناشران طرح «عیدانه کتاب» را یکی از بهترین اتفاقات سال 95 در حوزه کتاب دانستند.
به گزارش ایسنا، امیر حسین زادگان، مدیر انتشارات ققنوس در ارزیابی طرح «عیدانه کتاب» که از اواخر سال گذشته تا اوایل امسال به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری کتابفروشی‌های کشور اجرا شد، گفت: زمان اجرایی شدن این طرح بسیار مناسب بود و در این فرصت، فرهنگ کتاب عیدی دادن را در جامعه پررنگ کرد.
وی با بیان اینکه با پایان یافتن طرح «عیدانه کتاب»، اثرات آن هنوز در کتابفروشی‌ها قابل لمس است، گفت: با این طرح ما شاهد افزایش چند درصدی فروش کتاب‌ها در انتشارات ققنوس بودیم.
او با ابزار خوشحالی از اجرای طرح «تابستانه کتاب» گفت: اگر طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها به صورت مستمر ادامه پیدا کند، اثرات مثبت آن را به زودی خواهیم دید.
همچنین فریدون طاعتی، مدیر انتشارات طاعتی، طرح «عیدانه کتاب» را یکی از بهترین اتفاقات سال 95 در حوزه کتاب عنوان کرد و گفت: در استان رشت این طرح بسیار مورد استقبال قرار گرفت، چرا که با اجرایی شدن این طرح، به نسبت روزهای عادی فروش بیشتری را شاهد بودیم؛ به طوریکه توانستیم حجم بالایی از کتاب‌های خودمان را با تخفیف در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار دهیم.
مدیر انتشارات طاعتی از افزایش 50 درصدی تاثیر این طرح در میزان فروش کتاب‌های این انتشارات خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح، اشتیاق مخاطبان به خرید و مطالعه کتاب نیز افزایش پیدا کرد. این افزایش نشان می‌دهد که با استمرار این طرح‌ها در سال‌ها و دوره‌های آینده نیز از آنها استقبال می‌شود.
فرهاد تیمورزاده، مدیر انتشارات تیمورزاده، طرح «عیدانه کتاب» را بر مبنای یک برنامه‌ریزی و ثمره اتاق فکر دانست و گفت: با این طرح در ایام نوروز، مردم به کتاب نیز توجه کردند تا با استفاده از یارانه‌ای که در نظر گرفته شده بود بتوانند کتاب بخرند و در ایام تعطیلات آنها را مطالعه کنند.
تیمورزاده عنوان کرد: نمی‌توان از طرح‌هایی که در گام اول هستند انتظار زیادی داشت. مخاطبان ما وقتی می‌دیدند علاوه بر تخفیفی که ما برای آنها در نظر گرفته‌ایم، می‌توانند از تخفیف 20 درصدی نیز برخوردار شوند، انگیزه خرید آنها افزایش پیدا می‌کرد.
مدیر انتشارات تیمورزاده ادامه داد:‌ در سال‌های آینده با اطلاع رسانی بیشتر و آشنا کردن مردم با این طرح ها می‌توانیم شاهد استقابل پرشور برای خرید کتاب باشیم تا این طرح‌ها از نظر اقتصادی هم تاثیرات مشخص تری را بر جا بگذارد.
ابوالفضل میرباقری، مدیر انتشارات کتابسرای تندیس، طرح «عیدانه کتاب» را بسیار تاثیر گذار توصیف کرد و گفت: اطلاع رسانی به موقع این طرح به استقبال پر شور مردم از آن منجر شد. به طوری که استقبال مردم از بیست و نهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ادامه همان سیری است که از طرح عیدانه آغاز شده بود.
مدیر کتابسرای تندیس طرح «عیدانه کتاب» را در افزایش میزان فروش کتاب موثر دانست و گفت: فروش صرفا معنای اقتصادی ندارد بلکه یک پشتوانه است. با این طرح بسیاری از علاقمندان به کتاب با فروشگاه ما آشنا شدند تا در آینده نیز با هم ارتباط داشته باشیم.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارزیابی چند ناشر از طرح «عیدانه کتاب»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات