باید در مدت زمان محدود مدارس مقام سازی شوند

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه است و همه خانواده های ایرانی از دورترین نقاط کشور تا پایتخت را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: نیازمندهای آموزش و پرورش زیاد است و قانون اساسی به گونه ای تنظیم شده است که امکان سوادآموزی برای همه در هر نقطه از کشور وجود داشته باشد و با محدودیتی رو به رو نباشند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: آموزش و پرورش نیازمند ابزارهای جدید و مادی است چرا که مدارس باید متناسب با به کارگرفتن فنون جدید و مدرن اداره شود.

جهانگیری تصریح کرد: اینکه هنوز ۳۰ درصد از مدارس از استحکام ساختمانی مناسبی برخوردار نیستند تکلیفی بر دوش دولت و همه افرادی که قدرت مالی دارند، است.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: باید در حیطه یک زمان محدود این مدارس را مقاوم سازی کنیم چرا که ایران کشور حادثه خیز است و برای مکان هایی همانند مدارس باید ساختمان هایی با اطمینان بالایی داشته باشیم تا دغدغه ای وجود نداشته باشد.

جهانگیری تصریح کرد: باید روال سنتی که در مدارس وجود دارد تبدیل به ابزار مدرن شود و به جای گچ و تخته سیاه از کلاس های مجهز به رایانه و ابزارهای جدید استفاده شود.

وی با تشکر از خیرین مدرسه ساز گفت: امروز مدرسه سازی توسط خیرین به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است و در سال های نخستین خیرین مدرسه ساز کم بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم اقدامات خیرین در سایر بخش ها نیز اتفاق افتاد و این کار بزرگ خیرین با کمک سایر اقشار مردم گسترش یابد و روزی شاهد آموزش و پرورشی باشیم که از امکانات و ابزارهای مناسب برخوردار باشند.

جهانگیری بیان کرد: اداره آموزش و پرورش از لحاظ کمی و کیفی دشوار است و ما نیازمند مشارکت مردم در همه بخش ها هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید در مدت زمان محدود مدارس مقام سازی شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات