هيچ سوالی در امتحانات نهايی خارج از كتاب درسی نيست

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول عمادی درخصوص واكنش برخی رسانه ها درخصوص اعتراض دانش آموزان به سوالات امتحانات نهایی كشوری، اظهار كرد: طراحی سئوالات امتحانات نهایی كشوری دارای اهداف خاص آموزشی است و در این طراحی می باید به سطوح مختلف آموزشی و حیطه های آن توجه لازم مبذول گردد و طراحان سوالات باتوجه به سابقه تدریس و طراحی سوالات كشوری، اقدام به طراحی سوالات امتحانات نهایی می كنند.

وی افزود: سوالات این دوره نیز هم سطح سوالات امتحانی دوره های قبل بوده و از آسان شروع شده و دارای ضرایب  دشواری مختلف «آسان،متوسط و دشوار» است.

عمادی با بیان اینكه صلاحیت علمی و حرفه ای طراحان سوالات امتحانات نهایی كشوری موردتأیید وزارت آموزش و پرورش  است، تصریح كرد: طراحان سوال امتحان نهایی از بین مدارس مختلف انتخاب می شوند. باتوجه به سنوات متمادی تدریس و آشنایی به شیوه های آن به صورت تیمی، اقدام به طراحی سئوالات كرده و تمامی سوالات را از محتوای كتاب های درسی انتخاب می كنند.

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: طراحی سوالات الزاما باید تدریس آن درس را در سال جاری  برعهده داشته و بادرنظرگرفتن بارم بندی ارسالی دفتر تألیف، متن كتاب درسی، شیوه نامه طراحی سئولات و... اقدام به طراحی سئوالات می كنند.

وی درخصوص اعتراض برخی دانش آموزان به دروس ریاضی و شیمی، خاطرنشان كرد: هیچ سئوالی از این دو درس و نیز بقیه دروس، خارج از چارچوب كتاب درسی طراحی نشده است در بازدیدهای به عمل آمده از حوزه های تصحیح، اكثر دبیران مصحح اوراق امتحانات نهایی از سئوالات اظهار رضایت كرده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هيچ سوالی در امتحانات نهايی خارج از كتاب درسی نيست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات