تحمیل سیاسی به صندوق بازنشستگی را نمی پذیریم

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمود اسلاميان، در همايش "چشم اندازه اقتصاد ايران در سال ۹۵" با اشاره بر اينکه اين صندوق ۲,۵ ميليون بازنشسته تحت پوشش دارد که خادم آن هاست و آن ها انتظار دارند که حداقل حقوق را دريافت کرده و ما وظايف خود را به خوبي در مورد آن ها انجام دهيم، گفت: اميدواريم امانت دار خوبي براي اين قشر باشيم و اين سرمايه را به خوبي مديريت کنيم.

وي ادامه داد: هم افزايي در هلدينگ هاي تخصصي ايجاد شده و به زودي شاهد نتايج و برکات آن خواهيم بود. وقتي مجموعه اي بزرگ مي شود لازم است فعاليت هاي هم سنخ آن در يک رديف قرار گيرند و از پتانسيل بالاتري استفاده کنيم و اميدواريم شاهد هم افزايي هرچه بيشتر در درون صندوق باشيم.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري ضمن ابراز اميدواري به منظور خروج کشور از رکود، عنوان کرد: شرايط در حوزه کلان کشور نگران کننده است و اميدوارم همه دست به دست هم دهند و کمک کنند تا با توجه به پتانسيل هاي بالقوه بالا در جهت رشد حرکت کنيم. ما در منطقه اي هستيم که به برکت نظام رهبري و خون شهدا امنيت بالايي داريم در حاليکه که مي بينيم در آن سوي مرزهاي نزديک به ما اين امنيت وجود ندارد. بنابراين سرمايه و نعمت بزرگي داريم که اگر آن را به خوبي مديريت نکنيم ناشکري کرده ايم و اميدوارم گرفتار عذاب ناشي از ناشکري نشويم.

اسلاميان در ادامه با تاکيد بر اينکه براي خروج از رکود بايد از همه مسوولان کشور کمک گرفته شود، گفت: شرايط به گونه اي است که مي توانيم از وضعيت موجود خارج شويم. مشکلاتي وجود دارند اما در همين کشور و در يک رشته يکسان برخي آدم ها موفق هستند و ما مي بينيم که برخي افراد نيز به دليل مديريت ناصحيح موفق نيستند.

وي ثروت صندوق بازنشستگي کشوري را ۲۰ هزار ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: بايد از خود بپرسيم که خروجي اين سرمايه چيست. زمانيکه متوجه اين مساله شويم مي توانيم در مسير درست حرکت کنيم. مذاکراتي را با شرکت هاي مختلف داشته ايم و علاوه بر اين شرکت هايي که بدهي بانکي با سود بالا داشته اند اکثرا تبديل شده اند. کساني که گرفتار چنبره بانکي شوند کارشان تمام است و بايد از صبح تا شب براي پرداخت سود زحمت بکشند.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري، افزود: سميناري دو روزه در ترکيه برگزار شد و شاهد علاقه مندي به حضور در بازار ايران بوديم اما تا اين مسائل به سرانجام نرسد آن را رسانه اي نمي کنيم. علاوه بر اين با بيمه هاي بزرگ در صنعت هواپيمايي مذاکره خواهيم کرد. آن ها بعضا هواپيماها را اجاره مي کنند، زمانيکه به ميزان کافي اعتبار نداريم مي توانيم اين راهکارها را در پيش گيريم و هنر مديريت خود را نشان دهيم. تاکيد بنده به استفاده از فرصت ها است. يکي از اهداف اين سمينار هم اين است که با هم افزايي کار را پيش ببريم. يک فرد اقتصادي بايد تا مي تواند سود شکرت هايش را بالا ببرد و ما قصد داريم در يک فضاي رقابتي با هم افزايي مجموعه سود را بازگردانيم.

اسلاميان در ادامه صحبت هايش در اين همايش به استفاده از فرصت هايي که در کشور با توجه به مناسبت هاي مختلف ايجاد مي شود اشاره کرد و گفت: متاسفانه در صندوق بازنشستگي کشوري از فرصت هايي که در کشور به مناسبت هاي مختلف ايجاد مي شودکمترين استفاده را کرده ايم. خواهش مي کنم که اعضا از فرصت هايي که در کشور ايجاد مي شود استفاده کنند. کم هستند شرکت هايي که از فاينانس هاي با بهره پايين استفاده کرده و ما بايد به اين مساله توجه کنيم.

وي ادامه داد: با حل مساله برجام بايد از فرصت پيش آمده استفاده کرد و به سمت خروج از رکود حرکت کنيم، با يک يا دو جلسه نمي توانيم به تغيير اميدوار باشيم و اين مسئله نيازمند تلاش بسيار زياد است.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با بيان اينکه در آينده شاهد چند اتفاق خوب در صندوق بازنشستگي کشوري خواهيم بود، عنوان کرد: ما امانتدار ۲,۵ ميليون بازنشسته کشوري هستيم. همانطور که عنوان شد فساد سيستمي شده و عملکرد دولت قبل به اعتبار اجتماعي کشور لطمه وارد کرد که بايد آن را جبران کنيم.

اسلاميان با بيان اينکه ۷ ميليون بيکار در کشور داريم، تصريح کرد: چه بنده و چه هر مديري ديگري حق نداريم از بستگان خود در سازمان هاي تابعه مان استفاده کنيم و بايد اين مساله براي ما خط قرمز باشد. نبايد يک مدير ۱۰ تن از بستگان خود را در مجموعه زيرنظرش به کار گيرد. اين ظلم به همه آن هفت ميليون بيکار کشور است و بايد در قيامت پاسخگو باشد.

وي با تاکيد بر اينکه بايد در حوزه مالي و استخدامي نهايت مراقبت را انجام دهيم، گفت: هيچ تحميل سياسي به صندوق بازنشستگي کشوري نبوده و نيست اما ممکن است يک يا دو نمانده فشارهايي را وارد کنند و ما به خوبي مي دانيم که بايدکار خود را به به نحو مطلوب انجام مي دهيم.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به يک نمونه از اتفاقاتي که در دوره مديريتش رخ داده، گفت: يکي از نمايندگان مجلس نزد من آمد، ما براي يک شرکت غذايي نيازمند نيرو بوديم اما وي فردي را معرفي مي کرد که تخصصش راه آهن بود. به او گفتم اگر صادقانه جواب سوال مرا بدهيد آنچه شما بگوييد را انجام مي دهيم. از وي پرسيدم اگر اين مال براي من يا شما بود باز هم اين آدم را در اين سمت قرار مي داديد. او کمي فکر کرد و گفت نه اما لطفا برايش کاري کنيد. به وي گفتم شما از يک طرف مي گوييد نه و از يک طرف مي خواهيد اين نيرو را استخدام کنيم و من اين اتفاق را خيانت در امانت مي دانم.

اسلاميان در پايان صحبت هايش به برخي اتفاقات که در دولت قبل انجام شده و توسط صندوق بازنشستگي پيگيري شد تا منابع از دست رفته بازگردانده شود اشاره و خاطر نشان کرد: به کمک دادستان تهران توانستيم منابع زميني که در ميني سيني به قيمت نازل فروخته شده بود بازگردانيم و اين مطلب احقاق حق شد. اين مساله حدود ۸۰۰ ميليارد ريال براي صندوق ارزش افزوده دارد و ما براي احقاق حق ۲,۵ ميليون بازنشسته خود تلاش کنيم و با توجه به حساسيت هايي که اتفاقات ناخوشايند دوره قبل داشته سعي مي کنيم از رسانه اي کردن آن ها بپرهيزيم تا ناراحتي کمتري براي مردم ايجاد شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحمیل سیاسی به صندوق بازنشستگی را نمی پذیریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات