پویش حامیان حیوانات میانکاله آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار مهر در این نشست دکتر محمدتقی صالح طبری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر، دکتر داوودی رییس خانه بهداشت زاغمرز و همچنین دهیاران دهستان میانکاله حضور داشتند.

مسئول اطلاع رسانی این پویش با اعلام آغاز فعالیت رسمی این گروه به خبرنگار مهر گفت: نشست امروز با هدف اعلام موجودیت و اعلام برنامه ها و فعالیت های آتی خود به مدیران و مسئولان مرتبط با اجرای طرح اتلاف سگ ها در منطقه میانکاله، برگزار شد.

حر منصوری عبدالملکی ادامه داد: این گروه تمام توان و تلاش خود را به کار می گیرد تا در کنار جلوگیری از اتلاف سگ ها و جانوران سالم و یا قابل درمان، از هر گونه ایجاد مشکل و خطراتی که ممکن است به واسطه حضور این حیوانات برای شهروندان ساکن دهستان میانکاله پیش بیاید نیز جلوگیری کنند.

دیدبان طبیعت میانکاله در پایان تاکید کرد: اقدامات این مجموعه بر فعالیت های پیشگیرانه استوار خواهد بود.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان بهشهر نیز در خصوص این طرح گفت: با توجه به افزایش گزش حیوانات در منطقه میانکاله، ما و همه نهادهای ذی ربط باید مطابق مسئولیت های ذاتی دستگاه های خود و آیین نامه ها و مقررات عمل کنیم.

محمدتقی صالح طبری افزود: مسئولیت ذاتی شبکه بهداشت حفظ سلامت شهروندان است بنابراین ما در برابر این گزش ها و انتقال بیماری هایی مانند هاری به انسان ها مسئولیم. مطابق آیین نامه ابلاغی وزارت کشور به شهرداری ها و دهیاری ها و همچنین نص صریح قانون در این مورد، این نهادها، موظف به زنده گیری این حیوانات، تدارک محوطه ای برای نگهداری آن ها و همچنین استخدام دامپزشک برای درمان آن ها هستند.

وی تصریح کرد: من معتقدم هیچ کس در سراسر کشور ما دوست ندارد به روی حیوانات بی گناه اسلحه بگیرد و آنها را بکشد اما محدودیت های منابع مالی اصلی ترین دلیلی است که برای کشتن و اتلاف سگ ها از سوی شهرداری ها و دهیاری ها مطرح می شود. در غیر این صورت قانون آن ها را مکلف به زنده گیری کرده است.

طرح اتلاف سگ ها چند سالی که در سراسر کشور اجرا می شود. این طرح فارغ از کشتار حیوانات بی سرپرست گاه حواشی فاجعه آمیزی هم با خود همراه داشته است. کشتار سگ‌ها با تزریق اسید یا وضعیت شکنجه بار نگهداری این حیوانات در یکی از پناهگاه های سگ گیلان و همچنین کشتن سگ های دارای شناسنامه و صاحب در گلستان از موضوعاتی بود که واکنش جدی افکار عمومی و رسانه‌ها را به دنبال داشت. تجمیع توان مردمی و کمک نیروهای اجتماعی برای پایان دادن به این طرح، همچنین اعلام آمادگی گروه ها و طیف های مختلف حامیان حقوق حیوانات برای زنده گیری و احداث پناهگاه ها و درمان سگ های بی سرپرست دیگر دلیلی برای اجرای طرح اتلاف و کشتن حیوانات به وسیله میرشکارها باقی نمی گذارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پویش حامیان حیوانات میانکاله آغاز به کار کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات