پرداخت۱۰۰۰میلیارد تومان به شکات پرونده نگین غرب/ آزادی مشروط متهم

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید احمد زرگر در حاشیه مراسم دیدار رئیس دستگاه قضا با قضات و کارکنان قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده نگین غرب گفت: این پرونده ۱۵ هزار شاکی داشت که در حال حاضر با ۱۰ هزار نفر از آنها تسویه صورت گرفته است و حدود ۲ هزار واحد ساختمان نیمه کاره نیز در این پرونده تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه به این تعداد از شاکی ها هیچ زمینی فروخته نشده بود، گفت: در واقع به این افراد به جای زمین، هوا فروخته شده بود به همین دلیل مجبور شدیم به این افراد بگوییم اگر زمین بخواهید سه سال طول می کشد، بنابراین بهتر است بر اساس قیمت روز ساختمان، پول دریافت کنید.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران با بیان اینکه نرم افزاری برای محاسبه پول مطالبات این افراد تهیه شد، گفت: اگر کسی ۱۰۰ متر زمین طلب داشت به قیمت روز ۲۴۵ میلیون تومان پول دریافت کرد.

قاضی زرگر افزود: در این پرونده تاکنون حدود هزار میلیارد تومان پول به مردم داده شده است.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران درباره وضعیت احکام متهمان اصلی این پرونده نیز ادامه داد: برای یکی از متهمان این پرونده (ف) در دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم قطعی (۲۰ سال) صادر شد.

زرگر تصریح کرد: این متهم درخواست آزادی مشروط داده و در حال حاضر هم آزاد است، اما در اختیار دادگاه است و به همکاری‌های خود ادامه می دهد.

وی در رابطه با وضعیت یکی دیگر از متهمان این پرونده توضیح داد: آقای (ر) متهم دیگر این پرونده در ابتدای پرونده همکاری های لازم را نداشت اما در اواخر رسیدگی با دادگاه همکاری کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت۱۰۰۰میلیارد تومان به شکات پرونده نگین غرب/ آزادی مشروط متهم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات