انگیزه اصلی مافیای مواد مخدر كشورهای اروپایی است

به گزارش خبرنگار مهر محمود بیات در این دیدار كه در محل ستاد برگزار شد، گفت: ایران در همسایگی با كشوری - افغانستان- قرار دارد كه بیشترین میزان كشت و تولید مواد مخدر را دارد، مواد مخدری كه مقصد نهایی آن كشورهای مرفه و ثروتمند است.

وی با تاكید بر اینكه انگیزه اصلی مافیای مواد مخدر كشورهای اروپایی است، بیان داشت: ترانزیت مواد مخدر از ایران، بالكان و بعد كشورهای اروپایی یكی از مسیرهای قاچاق محسوب می‌شود، قاچاقچیان در كشورهای مسیر هم برای سهولت قاچاق اقدام به كسب بازار و سودآوری می‌كنند، در واقع قاچاقچی به خاطر سود چند برابری مواد مخدر در كشورهای اروپایی قصد قاچاق دارد.

بیات در ادامه تاكید كرد: مواد مخدر یك مسئله جهانی و حل آن نیازمند مشاركت جهانی براساس اصل مسئولیت مشترک است، لذا بدون همكاری یكدیگر موفقیتی در این مبارزه حاصل نمی‌شود.

وی با بیان اینكه امروزه مواد مخدر با تروریسم گره خورده است، گفت: تروریست‌ها از تجارت مواد مخدر برای تامین مخارج خود استفاده می‌کنند.

این مقام مسئول در ستاد بیان داشت: ایران از استراتژی متوازنی در مبارزه با مواد مخدر استفاده می‌كند و بیشتر در حوزه كاهش تقاضا و پیشگیری از اعتیاد متمركز است.

بیات در ادامه؛ بر مبادلات اطلاعات، آموزش و انتقال تجربه، تامین تجهیزات و مبارزه با پولشویی تاكید و اظهار امیدواری كرد كه این دیدار موجب ارتقاء همکاری‌ها در راستای مبارزه با موادمخدر شود.

همچنین میشل رامیس مسئول مبارزه با جنایات سازمان یافته فرانسه در این دیدار گفت: مصرف هروئین در فرانسه رو به افزایش است و با توجه به مسئله مشترك ایران و فرانسه، هر دو می توانند همكاری موثر و نزدیكی با یكدیگر داشته باشند.

وی افزود: فرانسه اهمیت زیادی برای تلاش های ایران در مبارزه با مواد مخدر قائل است و هدف سفر من به ایران نیز برای از سرگیری گفتگوها و مشخص كردن حوزه های همكاری است و علاقه داریم كه در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام و همكاری مشترك داشته باشیم.

رامیس بیان داشت: ما در حوزه بین المللی مبارزه با مواد مخدر با ایران نیز اشتراك نظر داریم كه نمونه آن همكاری در نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل بود كه در اجلاس اخیر در نیویورك برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انگیزه اصلی مافیای مواد مخدر كشورهای اروپایی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات