قانون جامع گردشگری برای تصویب به مجلس ارائه می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی رحمانی موحد ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان اظهار داشت: هدف از سفرهای استانی بررسی و طرح مسائل مربوط به گردشگری استان ها بوده و در این جلسات سیاست های سازمان میراث فرهنگی تبیین و توزیع می شود.

وی به برگزاری نشست مشترک مدیران ستادی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در لرستان اشاره کرد و گفت: علت برگزاری این نشست در لرستان این بوده که این استان به لحاظ داشتن ظرفیت های مردمی، تاریخی و منابع طبیعی خوب همواره مورد توجه سازمان میراث فرهنگی کشور قرار گرفته است و وجود پتانسیل های آن این اجازه را به ما می دهد که برنامه های متنوع خود را در این استان برگزار کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عبور نکردن قطار گردشگری در لرستان گفت: کسی مانع اجرا شدن قطار گردشگری در استان نشده است و دلیلی که باعث شده قطار گردشگری از مسیرهای دیگر عبور کند برنامه ای بوده که مقصد برای خود تعیین کرده و در بسته سفر اروپایی و خارجی قرار داده است.

رحمانی موحد با تاکید بر اینکه با کمک میراث فرهنگی و ستاد ملی، میراث فرهنگی استان باید بازاریابی و معرفی شود، عنوان کرد: موضوع تخصیص یارانه سفر از نیمه تیر ماه عملی خواهد شد و تا آذر ماه ادامه دارد..

وی به معرفی ایران توسط یک عکاس و مستند ساز حرفه ای در هر استان اشاره کرد و گفت : عکاس و مستند ساز مورد نظر به استان ها و شهرستان های مختلف سفر می کنند و به معرفی آثار تاریخی و میراث فرهنگی استان ها می پردازند.

رحمانی موحد افزود: نتیجه فعالیت این عکاس و مستندساز بازدید مردم از آثار تاریخی و گردشگری استان ها می شود که با آمدن هر بازدید کننده این افراد می توانند استان مورد نظر را به چند نفر دیگر معرفی کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به نا تمام شدن طرح جامع گردشگری در چند دوره اخیر اشاره کرد و گفت: در هر دوره طرح جامع گردشگری ناتمام رها شده است که قابل اجرا و عملیاتی باشد و تمامی دستگاه ها موظف به اجرای آن  و انجام وظایف خود در این زمینه شوند.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه قانون جامع گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در دست اقدام است، بیان داشت: در این قانون وظایف دستگاه های حمایتی برای توسعه گردشگری تعریف می شود و این قانون به منظور تصویب به مجلس دهم ارائه خواهد شد.

وی به ایجاد ۱۲۰ هزار شغل در حوزه این سازمان اشاره کرد و گفت: ایجاد ۱۲۰هزار شغل در قالب صنایع دستی، گردشگری و ... پیشنهاد ما به دولت است که ۷۰ هزار شغل مربوط به صنایع دستی بوده و باید دولت بودجه آن را تعیین کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قانون جامع گردشگری برای تصویب به مجلس ارائه می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات