برنامه های عملیاتی خوزستان در ۷ اولویت خلاصه شده است

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد نیكو ظهر امروز سه شنبه در جلسه كارگروه اقتصاد مقاومتی خوزستان در سالن جلسات استاندار خوزستان اظهار كرد: در آخرین سفر نوروزی ریاست سازمان برنامه ریزی كشور مقرر شد تا خوزستان برنامه های عملیاتی خود را در زمینه هفت اولویت از جمله رفع معضلات واحدهای صنعتی، تولیدی، نیمه فعال و راكد، بازسازی بافت های فرسوده، پرورش ماهی در قفس و توسعه كشت های گلخانه ای تعیین كند.

وی افزود: با توجه به اینکه چهارچوب مشخصی برای هفت اولویت از سوی مرکز به استان ابلاغ نشد، ساختار شوراهای تخصصی شورای برنامه‌ریزی و توسعه مورد استفاده قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح كرد: در برنامه‌های تدوین شده سعی شد وضعیت استان شناسایی و ارتقا پیدا كند، بنابراین مقادیر شاخص‌های استخراج شده معین و برای سال ۹۵ هدف‌گذاری شد.

نیكو بیان كرد: ۲۰ شاخص اصلی برای این هفت محور تعیین شد كه از این تعداد سهم بافت فرسوده سه شاخص و ناوگان حمل و نقل شهری نیز پنج شاخص است. همچنین به پرورش ماهی در قفس یک شاخص، فعالیت‌های دانش بنیان یک شاخص، کاشت گلخانه‌ای دو شاخص، توسعه سواحل جنوبی سه شاخص و ساماندهی واحدهای نیمه فعال و راکد نیز دو شاخص اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به اینكه قالب این شاخص‌ها با سطح ملی هماهنگ شده و مورد پذیرش قرار گرفته است، عنوان كرد: در این هفت اولویت، ۶۴ طرح تکمیلی، ۷۱ طرح بازسازی و نوسازی و ۵۹ طرح احداثی نیز پیش‌بینی شده است که علاوه بر اعتبارات دولتی، با اعتبارات فاینانس، صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی طی سه سال اجرا می شوند.

اطلاع رسانی باید به خوبی انجام پذیرد

مدیركل جهاد كشاورزی خوزستان نیز در این جلسه یادآور شد: در بحث اختصاص اعتبار به واحدهای نیمه فعال و راکد باید اطلاع رسانی خوبی از سوی رسانه‌ها و فرمانداری‌ها صورت بگیرد.

كیخسرو چنگلوایی ادامه داد: پیشنهاد اختصاص این اعتبار به شهرستان‌های با نرخ بیکاری بالا قابل قبول است اما به نظر می‌رسد این کار نیز باید در یك محدوده زمانی مشخصی انجام بگیرد. شهرستان هایی كه در زمان مقرر تسهیلات را دریافت نكنند آن وقت فرصت را به سایر شهرستان ها بدهیم.

وی تأكید كرد: البته صنایع وابسته به بخش کشاورزی در این طرح مورد توجه قرار گیرد.

هیچ محدودیتی برای تخصیص اعتبار نیست

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در این جلسه اظهار كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ محدودیتی برای اختصاص اعتبار به واحدهای راکد و نیمه فعال تازه شناسایی شده ندارد اما برخی شهرستان‌ها از واحدهایی که بتوانند از این اعتبار استفاده کنند بهره‌مند نیستند.

نورالله حسن زاده ادامه داد: اگر برای پرداخت تسهیلات به شهرستان ها اولویت بندی یا محدودیت ایجاد كنیم ممكن است در اجرای كار مشكلاتی ایجاد كند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه های عملیاتی خوزستان در ۷ اولویت خلاصه شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات