طرح «محراب سبز» در حاشیه شهر همدان اجرا می شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی رضایی ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که پیرامون بررسی نحوه بهره برداری تالار قرآن و طرح «محراب سبز» برگزار شد، افزود: برگزاری نماز جماعت در بوستانهای شهر همدان که هر ساله توسط شهرداری انجام می شود اقدام ارزشمندی است که در ترویج نماز اول وقت تاثیرگذار است.

رضایی با بیان اینکه بخشی از ظرفیت طرح «محراب سبز» را می توان در امر آموزشهای شهروندی و سبک زندگی ایرانی اسلامی بکار گرفت، اضافه کرد: حاشیه های شهر نیز ظرفیت خوبی برای اجرای این طرح هستند.

وی مساجد و روحانیون را از بالاترین ظرفیت ها در مباحث شهروندی برشمرد و اظهار داشت: روحانیون به دلیل محبوبیتی که در جامعه دارند می توانند در آموزشهای شهروندی و آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به تغییر مدیریت در معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری افزود: انتظار می رود با مدیریت جدید طرح محراب سبز همچون گذشته به خوبی اجرایی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین به اجرای پروژه تالار بزرگ قرآن اشاره کرد و یادآور شد: این تالار ظرفیت خوبی در حوزه قرآن و عترت دارد که می توان برای برگزاری مراسم و برنامه ها از آن استفاده کرد.

ردیف اعتباری مشخصی برای طرح محراب سبز تعریف شود

رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه به برپایی نماز جماعت در بوستانهای شهر تحت عنوان «محراب سبز» اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری همدان هر ساله در زمینه برپایی نماز جماعت و تبلیغات فرهنگ نماز برنامه محراب سبز را دارد بر این اساس باید ردیف اعتباری مشخصی برای این برنامه تعریف شود.

علی اکبر نظری با بیان اینکه هیچ ارگان و نهاد متولی فرهنگی به اندازه شهرداری در حوزه نماز وارد نشده است، اظهار داشت: مجموعه های متولی باید در این زمینه به وظایف خود عمل کنند.

نظری اضافه کرد: باید آموزشهای شهروندی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را نیز در قالب طرح «محراب سبز» گنجاند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه همه ما وظیفه حفاظت از دین و برپا کردن نماز هستیم، گفت: یکی از برکات طرح «محراب سبز» ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت و نماز جماعت است .

سید احمد حسنی حلم حضور ائمه جماعات و روحانیون در مجامع را از لحاظ فرهنگی بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: برای برپایی نماز جماعت در پارکها باید حداقل امکانات فراهم شود.

وی بر توجه به سرویس های بهداشتی، روشنایی بوستانها برای برپایی نماز جماعات تاکید کرد.

ظرفیت تالار قرآن در ماه رمضان استفاده شود

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان نیز هدف از ساخت تالار قرآن را استفاده مناسب از آن در مناسبت های مختلف علمی و قرآنی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از پروژه اجرایی شده است می توان به صورت موقت از ظرفیت های ایجاد شده در ماه رمضان استفاده کرد.

رضا غلامی خجسته دیگر عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه اقدامات مناسبی در حوزه های فرهنگی و ورزشی توسط شهرداری انجام شده است، گفت: حمایت از ورزش محلات و بومی امر ضروری است، چرا که ورزشکاران بومی سرمایه های شهر بوده و باید روی این نیروها سرمایه گذاری کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان از آمادگی شهرداری برای اجرای طرح «محراب سبز» در بوستانهای شهر خبر داد و گفت: برنامه های جامعی برای این طرح ترسیم شده است.

محمد قدیمی تدوین سیاست هایی برای آینده شهرداری توسط شورای اسلامی شهر را ارزشمند دانست و افزود: برنامه های قرآنی در ماه رمضان در سه مرکز اصلی و تمامی فرهنگسراها برگزار خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح «محراب سبز» در حاشیه شهر همدان اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات