ضیافت اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های بوشهر راه‌اندازی شود

ضیافت اندیشه قرآنی دانشجویی مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر گفت: درایام ماه مبارک رمضان برای رفع شبهات مذهبی جوانان ضیافت اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های استان بوشهر راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید اسماعیل موسوی‌ ظهر امروز سید اسماعیل موسوی ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبات دینی ضمن تسلیت سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام(ره) ضمن ضرورت رعایت شئون ماه مبارک رمضان و مدیریت و برنامه ریزی مناسبات این ماه اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است، ماهی که در آن انتظار می‌رود در سطح گسترده آموزه‌های قرآن در زندگی نمود پیدا کند و توصیف بهتری از جامعه را در اختیار افراد قرار دهیم تا جامعه از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار شود.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی شایسته و به موقع برای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان افزود: چهره استان باید متناسب با ماه مبارک رمضان رنگ و بوی این ماه را به خود بگیرد که تحقق این مهم وظیفه شهرداری‌ها در شهرها و دهیاری‌ها در روستاها و دستگاه‌های فرهنگی است.

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه تظاهر به روزه‌خواری و هر عملی که منافات با ماه مبارک رمضان داشته باشد را برنمی‌تابیم بیان کرد: متولیان و مسئولان و تمامی افراد جامعه باید این موضوع را مدیریت کنند و امر به معروف و نهی از منکر را سر لوحه کار خود در جامعه قرار دهیم.

وی افزود: استان بوشهر باید به عنوان یک الگو در کشور به عنوان استان قرآنی مطرح شود.

موسوی بر ساماندهی رستوران‌ها و غذافروشی‌ها در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: طبیعی است بخش کمی از افراد در جامعه به سبب مسافرت و یا بیماری امکان روزه گرفتن برایشان مقدور نباشد اما تظاهر به روزه خواری و مصادیق آن ممنوع است و به همین منظور باید رستوران‎ها و اغذیه فروشی‌ها ساماندهی شوند.

وی تامین مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان را ضرورت دانست و بیان کرد: متولیان و دستگاه‌های مربوط به تامین مایحتاج مردم در سازمان تجارت، صنعت و معدن، دامپزشکی، جهاد کشاورزی و شیلات و اصناف ضروری است نیازهای مردم را تامین و مدیریت کنند.

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر بر نظارت بهداشتی فروشگاه‌ها و غذافروشی‌ها در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: مراکز بهداشتی و متولیان بهداشت محیط و کسب وکار بر اقلام بهداشتی و غذایی در این ماه نظارت کامل داشته باشند.

وی با اشاره فعالیت وسیع روحانیون در شبکه تبلیغی در استان بوشهر گفت: شبکه وسیع تبلیغی روحانیت منحصر به فرد است و هیچ شبکه‌ای نظیر آن نیست و ضروری است با توجه به گسترش فعالیت این مبلغان در ماه مبارک رمضان هیچ مسجد و مکان مذهبی نباشد که امکان برگزاری نماز جماعت را نداشته باشد.

موسوی با تاکید بر توجه به اتحاد برادران اهل سنت و شیعه و پرهیز از تفرقه گفت: در برنامه‌ها و مناسبت‌های ماه مبارک رمضان از طرح مسائلی که به تفرقه و جدایی و ایجاد حساسیت  میان اهل سنت و شیعه دامن زده می‌شود پرهیز و در برنامه‌ریزی در این مناطق توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه ضیافت اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها برای رفع شبهات مذهبی جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بیان کرد: استان بوشهر برای  برقراری نظم و امنیت برنامه‌های شبهای قدر و روز قدس و نماز عید فطر آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضیافت اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های بوشهر راه‌اندازی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات