افزایش 20 درصدی قیمت حبوبات در خراسان جنوبی/قیمت مرغ نوسان دارد

حبوبات رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در مدت دو ماه گذشته شاهد افزایش و کاهش قیمت برخی از کالاها بودیم، گفت: در این مدت شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت حبوبات، ۴۷ درصدی بادام و ۳۶ درصدی پسته خام در خراسان جنوبی بودیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مرتضی اسداللهی ظهر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی اظهار داشت: طبق آمار قیمت برخی از کالاها و محصولات در مدت دو ماه گذشته تاکنون افزایش و یا کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در مدت دو ماه گذشته گوشت مرغ نوسانات داشته است، افزود: در حبوبات این مدت افزایش قیمت 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بودیم.

رئیس اداره تنظیم بازار جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: بادام در این مدت افزایش 47 درصدی قیمت، زیره سبز 27 درصدی افزایش قیمت و کیوی و هندوانه نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش قیمت داشت.

اسداللهی افزود: در این مدت به دلیل خشکسالی شاهد افزایش 30 درصدی قیمت سبزی و 24 درصدی افزایش قیمت سیر در خراسان جنوبی بودیم وخیار سبز نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد کاهش و قیمت گوشت مرغ نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد کاهش داشت.

شهردار بیرجند نیز اظهار داشت: شبکه بهداشت نظارت و فعالیت زیادی در مراکز توزیع مختلف در شهرستان بیرجند به ویژه در چهارشنبه بازار دارد.

عباسعلی مدیح افزود: چند مدت پیش خرما در چهارشنبه بازار توزیع شد که این توزیع با برخورد وجمع‌آوری بهداشت همراه بود و از آن مدت به بعد شاهد افزایش قیمت خرما بودیم.

مشاور و مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان جنوبی نیز گفت: اگر چه در مدت دو ماه گذشته شاهد افزایش قیمت برخی از کالاها در خراسان جنوبی بودیم اما در این مدت برخی از اقلام هم کاهش قیمت داشت.

حسین موهبتی با بیان اینکه دربحث کیفیت نان در استان خراسان جنوبی تاکنون تلاش زیادی انجام شده است، افزود: با تعدادی از نانوایی‌های متخلف برخورد شده است.

وی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه ضیافت فضا را برای رقابت برای اصناف و تولید کننده فراهم می‌کند که باید در برگزاری نمایشگاه نظارت لازم را بر طرح ضیافت داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 20 درصدی قیمت حبوبات در خراسان جنوبی/قیمت مرغ نوسان دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات