بیمارستان‌های اصفهان با کمبود 3000 تخت بیمارستانی مواجه هستند

استاندار اصفهان تسنیم 6 استاندار استان اصفهان گفت: در حال حاضر بیمارستان‌های استان اصفهان با کمبود ۳ هزار تخت مواجه هستند.

به گزارش تسنیم از شهرکرد، رسول زرگرپور ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی و جلسه هیئت امنایی منطقه 7 دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهارداشت: با توجه به اینکه استان اصفهان یک استان برخوردار و توسعه یافته است اما بیمارستان‌های ما با کمبود 3 هزار تخت مواجه است.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های اصفهان تنها دارای 3 هزار تخت بیمارستانی است، افزود: بیمارستان‌های استان اصفهان به 6 هزار تخت نیازمند هستند، برای ما قابل قبول نیست که بیماران مسافت‌های طولانی را به دلیل نبود بیمارستان یا کمبود تخت طی کنند.

استاندار استان اصفهان با بیان اینکه سیاست‌های منطقه‌ای باید تدوین شود، بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از وزارت‌خانه‌ها رویکرد منطقه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی استان‌ها را انتخاب کردند تا از این طریق از امکانات بهتری استفاده شود و هم‌افزایی و همکاری بیشتری برای افزایش کارایی و بهره‌وری به وجود آید.

زرگرپور با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت خاطرنشان کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از فعالیت‌های بزرگ دولت است اما این طرح با چند مشکل اساسی مواجه است.

وی کمبود اعتبارات برای اجرای این طرح را یکی از مشکلات اجرای طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: ادامه اجرای این طرح به منابع مالی بسیار نیاز دارد و باید بررسی شود که آیا منابع تأمین می‌شود.

استاندار استان اصفهان با اشاره به پرداخت بالایی حقوق در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: مردم به حقوق‌ها و پرداخت‌هایی که انجام می‌شود حساسیت دارند و باید دستمزدهای بالایی که پرداخت می‌شود برای مردم شفاف سازی و تشریح شود.

زرگرپور با بیان اینکه اشتباهات پزشکی در بیمارستان‌ها روبه افزایش است، ادامه داد: اگر اشتباهات پزشکان طبیعی است باید برای مردم شفاف‌سازی شود و رسانه‌ها توجیه شوند که بزرگ نمایی نکنند و اگر غیرطبیعی است باید با متخلفان برخورد شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیمارستان‌های اصفهان با کمبود 3000 تخت بیمارستانی مواجه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات