مدیریت زمین راهکار اصلی مقابله به پدیده زمین‌خواری در اردبیل است

لطف الهیان/شهردار اردبیل شهردار اردبیل گفت: در حال حاضر تملک و مدیریت زمین راهکار اصلی مقابله به پدیده زمین‌خواری در اردبیل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با زمین‌خواری، تصرف و تغییر کاربری اراضی و ساخت و سازهای غیرمجاز در استان اردبیل اظهار داشت: تملک و مدیریت مناسب زمین از سوی دستگاه‌های متولی راهکاری اصلی و مهم غلبه بر پدیده زمین‌خواری و نیز توسعه حاشیه‌نشینی در شهر اردبیل بوده که باید این امر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز بیان کرد: این اقدام با بسیج نیروی انسانی و خودرویی با وجود اینکه توانسته نتایج مناسبی به دنبال داشته باشد اما کافی نبوده و باید مدیریت زمین برای مقابله با پدیده زمین خواری مورد توجه جدی قرار گیرد.

شهردار اردبیل زمین‌های بایر در اردبیل را زمینه‌ساز توسعه شهری دانست و گفت: تعاونی‌ها و افراد سودجو با شناسایی اراضی و زمین‌های بلاتکلیف نسبت به قطعه‌بندی و فروش این زمین‌ها اقدام می‌کنند که این امر نارضایتی ساکنان این مناطق را به دنبال واگذاری زمین‌های به دنبال داشته است.

لطف‌اللهیان با تاکید بر تهیه و تدوین طرحی در زمینه تعیین تکلیف اراضی بلاتکلیف در اردبیل افزود: در صورتی که نسبت به این امر غفلت کنیم شاهد توسعه و افزایش پدیده زمین‌خواری توسط سوء استفاده‌کنندگان و تعاونی‌ها در اردبیل خواهیم بود.

وی بیان کرد: در حال حاضر 51 هکتار زمین در محدوده نیار خارج از محدوده شهری و مستعد زمین خواری بوده که چنان چه در این زمینه اقدام نکنیم شاهد تصرف و فروش این زمین‌ها توسط سوء استفاده‌کنندگان خواهیم بود و در این صورت شهرداری با الزام دیوان عدالت نسبت به صدور پروانه به ساخت و ساز در این محدوده ملزم می‌شود.

شهردار اردبیل از تدوین طرح تملک برای 120 هکتار از زمین‌های شهر اردبیل خبر داد و گفت: این اراضی در محدوده ملاباشی تا سلمان آباد بوده که در صورت موافقت دستگاه های مربوطه و با پیمودن فرایند قانونی در زمینه اجرای آن اقدام لازم انجام خواهد شد.

لطف‌اللهان با اشاره به وجود محدوده 6 هزار و 500 هکتاری شهر اردبیل گفت: از این میزان 0 درصد متعلق به سکونتگاه‌های غیررسمی بوده که باید تلاش کنیم از توسعه این سکونتگاه‌ها در سطح شهر اردبیل جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیریت زمین راهکار اصلی مقابله به پدیده زمین‌خواری در اردبیل است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات