برخورد جدی و قانونی با روزه‌خواران در ملا عام

حجت‌الاسلام محمدعلی نظری رئیس دادگستری اهر رئیس دادگستری شهرستان اهر، بر ضرورت نگهداری حرمت ماه مبارک رمضان و روزه‌داران تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی شهرستان اهر با روزه‌خواران در ملاعام برخورد قانونی و جدی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری صبح امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان اهر، با اشاره به‌ضرورت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان برای همگان واجب است و روزه‌داران باید در این ماه پربرکت به فریضه‌های الهی عمل کنند، ما در ماه رمضان با مشکلاتی مواجه می‌شویم و تأکیدداریم تا حرمت ماه رمضان و روزه‌داران حفظ شود.

وی با ابراز تأسف از اینکه طی سال‌های اخیر روزه‌خواری افزایش‌یافته، افزود: موضوعی که در امر پیشگیری بسیار مهم است بحث تذکر لسانی همگانی بوده و لازم می‌دانیم تا این مسئله و برخورد با روزه‌خواران را به نیروی انتظامی و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر واگذار کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان اهر، با اشاره به اینکه برای پیشگیری و جلوگیری از روزه‌خواری در ملأعام تا وقتی‌که تذکر لسانی همگانی به یک فرهنگ در بین اقشار مختلف و کسبه تبدیل نشده شاید به موفقیت کمی دست‌یابیم، گفت: چه در مساجد و چه در محافل عمومی همیشه ما موردانتقاد قرار می‌گیریم که چرا به ماه رمضان و روزه‌داران بی حرمتی می‌شود، تذکری داده نمی‌شود و یا برخورد جدی صورت نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: اگر تذکر لسانی همگانی به فرهنگ همگانی تبدیل شود و مردم جهت امربه‌معروف و نهی از منکر جرات و اراده لازم را پیدا کنند شاید بتوانیم در مقابله با روزه‌خواری در انظار عمومی پیشگیری کرده باشیم.

حجت‌الاسلام نظری بابیان اینکه شاید به‌صراحت بتوان گفت که وضعیت شهرستان اهر ازنظر مسائل دینی و عبادی از سطح بسیار خوبی نسبت به سایر شهرستان‌ها برخوردار است، افزود: اهر در منطقه‌ای واقع‌شده که آیین‌ها و سنت‌های مشابهی نسبت به شهرستان‌های هم‌جوار دارد ولی روزه‌خواری در ملأعام برای همه به‌خصوص روزه‌داران آزاردهنده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ماه رمضان مصادف با فصل کار و تلاش است هر مسئول اداره و یا سازمانی که پیمانکار و یا کارگری دارد بایستی متذکر شوند با عدم روزه‌خواری و انجام فریضه الهی حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود، متأسفانه برخی‌ها باوجوداینکه مقابل چشم همگان مشغول کار هستند بساط روزه‌خواری پهن می‌کنند که به‌هیچ‌وجه زیبنده شهر نیست.

این مقام قضایی با تأکید بر اینکه افزایش گشت‌های نیروی انتظامی در طول ماه مبارک رمضان برای پیشگیری از روزه‌خواری کاملاً مؤثر است، گفت: حضور مأموران نیروی انتظامی چه در جاده‌ها و چه در داخل شهر تأثیر بسزایی دارد. اگر روزه‌خواری را دیدند تذکر داده و یا اگر در ملأعام مشاهده کنند با فرد برخورد نمایند.

وی از برخورد با روزه‌خواران در طول ماه مبارک رمضان در شهرستان اهر خبر داد و اظهار کرد: اگر فردی در حین روزه‌خواری بازداشت شود برای فرد خاطی تشکیل پرونده شده و در قالب جرم فعل حرام مجازات تعیین می‌شود.

حجت‌الاسلام نظری در پایان با تأکید بر اینکه بازداشت روزه‌خواران در ملأ عام توسط مأموران نیروی انتظامی یک عامل بازدارنده برای دیگر روزه‌خواران است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هرساله با کاهش آمار بازداشت روزه‌خواران در اهر هستیم ولی اگر بخواهیم روزه‌خواری را ریشه‌کن کنیم بایستی تمامی دستگاه‌ها ازجمله ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در ماه رمضان همکاری داشته باشد و این کار تنها از دست نیروی انتظامی ساخته نیست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد جدی و قانونی با روزه‌خواران در ملا عام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات