همدان راهی جز تعیین گردشگری به عنوان محور توسعه ندارد/پروازهای همدان از 15 فروردین تا پایان ماه رمضان بدون مسافر است

عراقی معاون استاندار همدان معاون عمرانی استاندار همدان بر حفظ سرمایه‌گذاران موجود گردشگری همدان در تاکید کرد و گفت: با طرحهای نیمه‌تمام گردشگری برای تکمیل مماشات و ملاحظه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمودرضا عراقی بعدازظهر امروز در جلسه هماهنگی یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم اظهار داشت: این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در جلسات فراگیرتر همچون کارگروه گردشگری استان بررسی شود.

وی با تاکید بر اینکه از هر همایش و گردهمایی باید برای تبلیغ و معرفی استان همدان استفاده شود، گفت: حضور در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم فرصتی برای معرفی استان همدان است که باید به درستی از آن استفاده کرد.

عراقی با بیان اینکه در این همایش مسئولان چندین کشور خارجی حضور دارند، اظهار داشت: بارها گفته شده که باید در زمینه گردشگری فعال‌تر عمل کرد که یکی از ابزارها در این زمینه معرفی استان در همایش‌های بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و معرفی همدان می‌تواند همزمان با یکدیگر پیش برود، گفت: به اندازه‌ای در حوزه گردشگری کمبود وجود دارد که کسی با کار کردن مخالفتی نخواهد کرد اما در توان سیستم اداره کل میراث فرهنگی همدان نیست که مشکل گردشگری را به تنهایی حل کند بلکه نیاز است تا تعامل و همکاری جدی و عملیاتی در این زمینه شکل گیرد.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه شهرداری همدان نسبت به اجلاس شهرداران راه ابریشم فعالانه برخورد کرده است، گفت: ظرفیت شهرداری همدان در این زمینه بسیار بالا بوده و اختیارات و امکانات بالایی برای معرفی همدان دارند.

وی با اشاره به اینکه معاونت عمرانی و استانداری با شوراهای استان زاویه‌ای نداشته و کاملا متحد هستیم، عنوان کرد: انتظار مردم از شورا و شهرداری تحولات بزرگ است که البته این توان نیز در این نهادها وجود دارد.

عراقی با بیان اینکه مشکلات درآمدی شهرداری‌ها مقطعی بوده و حل‌شدنی است، تصریح کرد: شهرداری همدان ابزار کار مناسبی در اختیار دارد که می‌تواند در راستای معرفی استان همدان به کار گیرد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های کلی برای همسو کردن فعالیت‌ها در حوزه گردشگری برعهده میراث فرهنگی است، عنوان کرد: درخواست‌های بسیاری در زمینه تبلیغات و معرفی همدان شده که به میراث فرهنگی برای پیگیری و رسیدگی ارجاع شد.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه میراث فرهنگی باید خود را تقویت کرده و حتی برای خود چالش ایجاد کند، عنوان کرد: میراث فرهنگی باید نیازهای خود را با شفافیت و جسارت اعلام کند تا اعتبارات لازم در این زمینه تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه برای جلب مشارکت بخش خصوصی به تجهیزات و امکانات نرم‌افزاری باید اعتبارات لازم تخصیص یابد، اظهار داشت: استان همدان در رقابت با سایر استان‌ها باید جدی عمل کرده و مدیران نیز باید نسبت به همدان تعصب به خرج دهند.

عراقی با تاکید بر اینکه همدان راهی جز تعیین گردشگری به عنوان محور توسعه ندارد، گفت: باید مسافران را در فصول سال برای استان همدان تقسیم کرده و از اینکه تنها در یک فصل با پیک مسافر در همدان مواجه شویم، جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه پروازهای همدان از 15 فروردین تا پایان ماه رمضان مسافر زیادی ندارد، عنوان کرد: دولت چقدر می‌تواند برای برقراری این پروازها یارانه پرداخت کند بلکه باید جاذبه‌های متنوعی ایجاد کرد تا مردم نسبت به انجام پرواز از فرودگاه همدان تمایل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی مربوط به بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری از گذشته شکل گرفته است، بیان کرد: برخی از سرمایه‌گذاران در گذشته ریسک کرده و پروژه‌هایی را اجرایی کرده‌اند که امروز نیمه‌تمام باقی مانده و باید اراده لازم در راستای اتمام آنها شکل گیرد.

وی با بیان اینکه تشکل‌ها و مطبوعات باید در این زمینه بخش گردشگری استان همدان را یاری کنند، اظهار داشت: برخی پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری که مشکلات زیست محیطی دارند باید با ملاحظه تکمیل شده و کمی از میزان ایده‌آل‌ها در این زمینه کاسته شود تا بتوان آنها را به اتمام رساند.

عراقی با تاکید بر اینکه برای پروژه‌های جدید تمامی قوانین رعایت شده و مماشاتی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: انتظار می‌رود تا رسانه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در راستای اتمام طرح‌های نیمه تمام همکاری و تعامل داشته باشند در غیر این صورت طرحی به بهره‌برداری نمی‌رسد.

معاون عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه اولویت حفظ سرمایه‌گذاران موجود گردشگری است تا بتوان جاذبه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران جدید ایجاد کرد، اظهار داشت: در حوزه گردشگری حمایت از هر بخش دیگری بیشتر است و دستگاه‌ها همراهی لازم را در این زمینه دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همدان راهی جز تعیین گردشگری به عنوان محور توسعه ندارد/پروازهای همدان از 15 فروردین تا پایان ماه رمضان بدون مسافر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات