روحانی: تلاش‌ها برای تحقق اقتصادمقاومتی افزایش یابد

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد، تبلور توانمندی صنعتی در مناطق کشور را نماد تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: همگان موظف به اجرای اقتصاد مقاومتی و به حداقل رساندن تاثیر فشارها بر کشور هستند و باید به تلاش های خود برای تحقق سیاستها و اهداف اقتصاد مقاومتی بیفزایند.

وی با بیان اینکه آبادانی سریعتر کشور نیازمند اقدامات جبرانی است و باید برای ایجاد تعادل صنعتی و اقتصادی در مناطق کشور تلاش کنیم اظهار داشت: تقویت ارتباط با همسایگان و جهان به ارتقای اقتصاد و امنیت کمک می کند، رابطه فرهنگی با همسایگان و تعادل صنعتی در مناطق، اقتصاد مکمل را شکل می دهد.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه صنایع پایین دستی در پتروشیمی مهاباد باید راه توسعه اقتصادی منطقه را زمینه سازی کند گفت: برای دستیابی به یک اقتصاد مقاوم و پویا، باید زمینه حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور را بیش از پیش تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در کشور موجب توسعه و ایجاد امید در دل مردم می شود، اظهار داشت: دولت و ملت هر دو باید تلاش کنند تا زمینه حضور بخش غیردولتی و کارآفرینان در اقتصاد کشور فراهم شود.

وی افزود: توهماتی در جامعه وجود دارد که ناصحیح و غیرواقعی بوده و متاسفانه استفاده از آنها جامعه را به سوی بیراهه می کشاند و از این رو باید تلاش کنیم تا این توهمات رفع شده و جامعه به سوی تعادل پیش برود.

رئیس جمهوری بهترین راه امنیت اقتصادی در شرایط کنونی جهان را تقویت ارتباط با کشورهای جهان عنوان کرد و گفت: در این مسیر همسایگان ما از جایگاه و اهمیت زیادی برخوردار هستند.

وی گفت: بدون شک چنانچه ارتباط خود را با کشورهای مختلف جهان به سطح قابل قبولی برسانیم، خود این کشورها برای حفظ امنیت کشور ما وارد عمل خواهند شد.

وی همچنین با مهم برشمردن افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی در کشور اظهار کرد: یکی از سیاست های مهم اقتصادی کشور سوق دادن محصولات تولیدی به سمت نهایی شدن و زایش اقتصادی در داخل کشور برای فراهم کردن صادرات است.

روحانی از مجتمع پتروشیمی مهاباد به عنوان یکی از طرح های مهم اقتصادی منطقه یاد کرد و گفت: با ایجاد این طرح در مهاباد و توسعه صنایع پائین دستی شاهد تحولات بسیاری در این منطقه خواهیم بود.

مجتمع پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین واحد صنعتی غرب کشور روز سه شنبه با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به طور رسمی به بهره برداری رسید.

در آئین بهره برداری از این طرح صنعتی مهم وزیر نفت و تعدادی از مدیران ارشد دولتی و مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

برای احداث این مجتمع عظیم ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که شامل ۲۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی است.

مجتمع پتروشیمی مهاباد قادر است سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و ۳۰ هزار تن نیز بوتن یک را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی کند.

مجتمع پتروشیمی مهاباد در انتهای خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور به طول یکهزار و ‌ ۶۰۰کیلومتر احداث شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی: تلاش‌ها برای تحقق اقتصادمقاومتی افزایش یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات