اشتباه عجیب کارشناسان ایرانی والیبال / امکان صعود دو تیم آسیایی وجود دارد

رقابتهای انتخابی والیبال المپیک در ژاپن در حال جریان است. به گزارش نامه نیوز ، در روزهای گذشته صحبت های زیادی درباره صعود تیم های حاضر در رقابتهای انتخابی المپیک به المپیک ۲۰۱۶ زده شده طوری که اکثر علاقه مندان به والیبال گیج شده اند.

رقابتهای انتخابی المپیک در ژاپن با حضور چهار تیم آسیایی ایران، چین، ژاپن و استرالیا و چهار تیم غیر آسیایی ونزوئلا، کانادا، فرانسه و لهستان در حال پیگیری است.

در نهایت قرار است از این رقابتها چهار تیم راهی ریودوژانیرو شوند.

فرمول صعود تیم ها به این شکل است که در پایان رقابتها سه تیم برتر مسابقات و بهترین تیم آسیایی راهی المپیک می شود.

اما آنچه باعث سردرگمی شده است این است که در ابتدا گفته شد اگر یکی از سه تیم برتر آسیایی باشند بازهم یک تیم دیگر آسیایی راهی المپیک می شود اما بعد عنوان شد در قانون مسابقات آمده اگر یکی از سه تیم برتر مسابقات آسیایی باشد تیم چهارم جدول به همراه سه تیم برتر راهی المپیک می شود.

حال مشخص نیست چگونه برخی مسوولان فدراسیون والیبال و کارشناسان از این تبصره این استنباط را دارند که در هر صورت فقط یک تیم آسیایی از این مسابقات راهی المپیک می شود که اصلا اینگونه نیست.

نص صریح فرمول صعود تیم ها که سایت فدراسیون جهانی آمده این است؛

در پایان مسابقات بهترین تیم آسیایی به همراه سه تیم برتر جدول راهی المپیک می شوند. اگر بهترین تیم آسیایی جزو سه تیم برتر باشد تیم بعدی در رده بندی هم صعود می کند.

فرمول صعود بسیار ساده عنوان شده و آنجا که گفته شده سه تیم برتر جدول به همراه بهترین تیم آسیایی صعود می کنند اصلا تبصره ای درباره قاره سه تیم برتر آورده نشده است. اگر سه تیم برتر جدول آسیایی باشند هر سه تیم صعود خواهند کرد.

اگر از بین اسیایی یک تیم بین سه تیم باشد در هر صورت تیم چهارم جدول هم المپیکی می شود حال می خواهد این تیم آسیایی باشد یا غیر آسیایی.

در این میان مشخص نیست آنهایی که قید می کنند حداکثر یک تیم آسیایی از این رقابتها راهی المپیک می شوند مرجع این قانون شان چیست؟

آنچه مورد اعتراض آسیایی قرار گرفته این است که در ابتدا به صورت شفاهی عنوان شده بود اگر یک تیم آسیایی بین سه تیم باشد بازهم در بین سه تیم دیگر آسیا بهترین آنها المپیکی می شود اما الان در صورتی این تیم راهی المپیک می شود که در رده چهارم جدول قرار بگیرد.

در ضمن اگر قرار بود از بین چهار تیم اسیایی حداکثر یک تیم صعود کند و از چار تیم دیگر سه تیم چه لزومی داشت این هشت تیم باهم در یک گروه قرار بگیرند؟

  اشتباه عجیب کارشناسان ایرانی والیبال / امکان صعود دو تیم آسیایی وجود دارد

جالب اینکه دوستان پس از متوجه شدن اشتباهشان عنوان می کنند فشار تیم های آسیایی باعث شده قانون عوض شود این در حالی است که از همان اول قانون همین بوده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اشتباه عجیب کارشناسان ایرانی والیبال / امکان صعود دو تیم آسیایی وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات