معاون وزیر کشاورزی: تولید سیب زمینی مانند سال قبل است

به گزارش مشرق، عباس کشاورز در مراسم افتتاح باشگاه کشاورزان ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برخی از کاهش سطح زیرکشت سیب زمینی و کاهش تولید آن در سال جاری خبر داده اند، آیا این مسئله صحت دارد؟ اظهارداشت: خیر. تولید این محصول مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه مازاد محصول به کشورهای دیگر صادر می شود، افزود: ما سال گذشته ۶۸۰ هزار تن سیب زمینی صادر کردیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسشی دیگر درباره پرداخت یارانه صادراتی به سیب زمینی کاران اضافه کرد: ما این یارانه را تا مهرماه سال گذشته به کشاورزان پرداخت کرده ایم و باقی آن را نیز پرداخت خواهیم کرد.

کشاورز با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۴۷ میلیارد تومان یارانه صادراتی به سیب زمینی کاران پرداخت شده است، درباره نحوه اختصاص باقی این یارانه نیز گفت: این یارانه نیز بر مبنای حجم صادرات به کشاورزان پرداخت خواهد شد و هر کس برگ سبز بیاورد، یارانه دریافت خواهد کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان تولید سیب زمینی در سال گذشته را نیز حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن عنوان و خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز همین میزان سیب زمینی در کشور تولید خواهد شد.

کشاورز در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر وجود نیترات در سیب زمینی و پیاز به دلیل مصرف بیش اندازه کود اوره اظهارداشت: چنین چیزی صحت ندارد. ممکن است برخی کشاورزان به دلیل ناآگاهی مصرف بیش از اندازه داشته باشند، اما این مسئله را نمی توان به کل جامعه کشاورزی تعمیم داد.

وی با اشاره به صادرات حدود ۶۰۰ هزار تن سیب زمینی از کشور، افزود: این سیب زمینی ها دارای استانداردهای اروپا هستند و به نقاط مختلف دنیا صادر می شوند. چطور ممکن است آلودگی داشته باشند؟

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر کشاورزی: تولید سیب زمینی مانند سال قبل است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات