وزیر کار: رتبه کسب‌وکار ایران ۳۴ پله‌ ارتقا یافته است

به گزارش مشرق، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش چشم‌انداز اقتصادی در سال 1395 و الزامات شرایط جدید برای سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی بابیان اینکه انتصاب افراد متخصص در مدیریت بنگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: توجه به این موضوع منجر به پویایی سازمانی و ارتقای توان و پتانسیل‌های سازمان خواهد بود.

وی بابیان اینکه طی 3 سال اخیر 65 درصد به حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اضافه شده است، گفت: با این وجود هنوز سفره‌های مستمری‌بگیران خالی است و از آنان پوزش می‌خواهیم، اما با این وجود باید وضعیت فعلی را با دوره 8 ساله دولت نهم و دهم مقایسه کنید که شرایط چطور بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال تصمیمات خوبی بر روی افزایش مزد حداقل‌بگیران گرفته‌ایم و امیدواریم با افزایش 20 درصدی مستمری در سال جاری بخشی از خلاءها را پر کنیم.

ربیعی افزود: در 3 سال اخیر دستمزد 62 درصد اضافه شد که با در نظر گرفتن تورم این سال‌ها همواره از این رقم پیشی گرفته‌ایم.

وی همچنین از ساماندهی تعاونی‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون مسکن توسط تعاونی‌ها تحویل داده شده و مابقی آنان در حال اتمام است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به رتبه کسب‌وکار اشاره کرد و گفت: با وجود تمام کاستی‌ها رتبه کسب‌وکار از عدد 152 به 118 رسید و 34 پله ارتقا یافتیم؛ استراتژی‌هایی همچون توسعه پایدار، اشتغال مولد، اشتغال توانمندساز و عزتمندانه را مدنظر داریم تا جامعه‌ای مومن،‌ اخلاق‌مدار و باهویت داشته باشیم.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند موتور توسعه کشور باشند، گفت: این صندوق‌ها با تضمین، سرمایه‌های خود را جمع کرده و با مردم شراکت می‌کنند و علاوه‌براین صندوق‌ها امکان افزایش جریان نقدینگی در کشور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از محل آورده بنگاه‌ها و درآمدهای صندوق بیش از سه برابر دولت گذشته به دستمزدها اضافه کردیم، افزود: بودجه بیمه تکمیلی بازنشستگان در مجلس حذف شده بود که این موضوع از محل درآمدهای صندوق مدنظر قرار گرفت و چیزی حدود 700 میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کار: رتبه کسب‌وکار ایران ۳۴ پله‌ ارتقا یافته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات