نقل و انتقالات فوتبال ایران با اروپا منطبق می‌شود

به گزارش مشرق، امیر عابدینی در مورد برگزاری فینال جام حذفی در خرمشهر گفت: شاهد برگزاری یک فینال بسیار خوب در این شهر بودیم که برای برگزاری این فینال مسئولان استان خوزستان، اداره کل ورزش و جوانان، هیأت فوتبال استان و همچنین فرمانداری خرمشهر و منطقه آزاد انزلی و شرکت گاز و نفت اروندان تلاش بسیاری کردند. رقم سنگین 8 میلیارد تومان هزینه شد تا این ورزشگاه برای فینال آماده شود.

وی افزود: دو تیم استقلال و ذوب آهن هم جوانمردانه بازی کردند و با وجود آب و هوای گرم با عشق به خرمشهر آمدند تا یک دیدار خوب را برگزار کنند. خرمشهر منطقه مقدسی برای ماست زیرا خون شهیدان ما در خاک این شهر ریخته شده است. در حق خرمشهر نباید جفا شود. برگزاری این مسابقه فوتبال کمترین کاری بود که فوتبال می‌توانست برای استان خوزستان انجام دهد. دست رسانه‌ها هم درد نکند که پوشش بسیار خوبی به فینال جام حذفی دادند.

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ در مورد برگزاری جلسه امروز هیأت رئیسه گفت: در این جلسه در مورد مسائل مختلف بحث کردیم. یکی از مصوبات این بود که هر چه سریعتر تکلیف عضویت منصور قنبرزاده در هیأت رئیسه مشخص شود زیرا او به عنوان نماینده باشگاه‌ها عضو هیأت رئیسه است که اکنون دیگر مدیرعامل باشگاه نفت نیست. بنابراین امکان دارد با توجه به اینکه یک جای خالی در فهرست هیأت رئیسه سازمان لیگ وجود دارد قنبرزاده را به عنوان کارشناس به اعضای مجمع سازمان لیگ معرفی کنیم و در صورت تأیید مجمع او به عنوان کارشناس در هیأت رئیسه سازمان لیگ باقی بماند.

وی افزود: یکی دیگر از مصوبات امروز ما تشکیل هیأت منصفه در سازمان لیگ بود. هیأت منصفه در اساسنامه سازمان لیگ آمده است اما این هیأت هنوز تشکیل نشده است. می‌خواهیم با حضور سه نفر از اعضای سازمان لیگ و دو نخبه حقوقی از فدراسیون فوتبال هیأت منصفه لیگ را تشکیل بدهیم. به این ترتیب هیأت منصفه می‌تواند کمک شایانی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کند و بسیاری از اختلافات را بدون آنکه پرونده در کمیته انضباطی تشکیل شود حل و فصل نماید.

عابدینی در مورد زمان تشکیل مجمع عمومی سازمان لیگ گفت: فکر می‌کنم ظرف دو هفته آینده از اعضای مجمع سازمان لیگ دعوت کنیم تا تشکیل جلسه بدهند.

وی در مورد مصوبات دیگر هیأت رئیسه سازمان لیگ گفت: یکی دیگر از مصوبات در مورد تغییرات بندهایی در آیین‌نامه نقل و انتقالات بود. بر این اساس در صورتی که بازیکن یا مربی بدون آنکه شرایط فسخ قرارداد را داشته باشد قراردادش را یک طرفه با باشگاهی فسخ کند و پس از آن باشگاه اثبات کند که آن بازیکن یا مربی شرایط فسخ را نداشته 6 ماه محروم خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ افزود: یکی دیگر از مصوبات این بود که نقل و انتقالات لیگ برتر ایران با نقل و انتقالات فوتبال اروپا تطابق داشته باشد و مدت این نقل و انتقالات 84 روز باشد. نقل و انتقالات فوتبال اروپا 9 شهریور به پایان می‌رسد و ما می‌خواهیم نقل و انتقالات فوتبال ایران را تا 15 شهریور ادامه بدهیم تا در صورتی که بازیکنی از فوتبال اروپا بدون تیم ماند و بازیکن باکیفیتی هم بود باشگا‌ه‌ها بتوانند آن را جذب کنند.

عابدینی با اشاره به مصوبات دیگر هیأت رئیسه گفت: یکی دیگر از پیشنهاداتی که قرار است به زودی مصوب شود تشکیل تیم آماتور برای باشگاه‌های لیگ برتری است. به این ترتیب که مثلا باشگاهی در لیگ برتر می‌تواند در لیگ دسته دوم تیم‌داری کند و در طول فصل به هر تعداد که بخواهد از بازیکنان تیم آماتورش می‌تواند در تیم اصلی خود در لیگ برتر استفاده کند. در واقع دست باشگاه‌ها برای تغییرات در طول فصل باز خواهد بود و باشگاه می‌تواند از بازیکنانی از فهرست 23 نفره خود خارج و از تیم آماتور خود بازیکن جایگزین کند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقل و انتقالات فوتبال ایران با اروپا منطبق می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات