کنایه های سنگین راغفر به آخوندیبه گزارش جهان، کنایه های سنگین علمی حسین راغفر به آخوندی در میزگرد اقتصادی " سوسیالیسم،بازار و سوداگری در ایران"  دانشگاه صنعتی شریف

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا در این نشست گفت:

تجربه ایران یکی از بهترین تجربه هاست که نشان می دهد چگونه به نام بازار آزاد مردم چپاول شدند.

آنچه که آقای وزیر به نام سوسیالیسم از آن صحبت کردند اسمش سوسیالیسم نیست، بلکه "سرمایه داری رفاقتی" است.

ما هنوز در ایران دولت نداریم، کارکرد دولت جمع آوری مالیات و توزیع آن بصورت خدمات عمومی است که ما در ایران نداریم. ما یک دستگاه بزرگ بروکراتیک داریم که توزیع منزلت می کند. کارکرد دولت در ایران توزیع منزلت در بین فرزندان وزرا، مدیران دولتی و امثالهم بوده است.

ما بدون اصلاحات ساختاری امکان اصلاحات دیگر را نداریم، بنابراین تمام این سیاست های ابلاغی مثل اصل 44 و اقتصاد مقاومتی و ... تنها مشروط به شرایطی می توانند تحقق پیدا کنند، در غیر این صورت تبدیل به صرفا کاغذ و سمینار و فرصت نان خوردن برای یک عده می شوند.

تا زمانی که فعالیت های نامولد مثل خرید و فروش پول، زمین و امثال اینها که همان سوداگری است پاداش می گیرند، در چنین اقتصادی توسعه صنعتی شکل نمی گیرد.

سهم مالیات املاک ایران از همه دنیا کمتر است. حدود یک سال پیش لایحه عواید حاصل از مالیات بر سرمایه در مجلس رد می شود، چرا؟ برای اینکه این هشتصد هزار مسکن خالی که در ایران وجود دارد اموال همین تصمیم است.
 

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کنایه های سنگین راغفر به آخوندی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات