امام خمینی (ره) الگویی برای بشریت

اکنون که در آستانه سالگرد رحلت بزرگمرد تاریخ ایران قرار داریم لازم است آن را بهتر بشناسیم و به دیگران نیز بشناسانیم چرا که وی اسوه ای به تمام معنا برای بشریت امروز بود. بیش از یک قرن از تولد رهبر فرزانه و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی گذشت. این شخصیت بزرگ در طول زندگی پربارش همواره برای بسط اسلام کوشید و میراثی از علم، دانش، شناخت، عقل، عرفان و انقلاب باشکوه خمینی با شعارهای الله اکبر- خداوند بزرگترین است- لااله الاّالله - خدایی جز الله نیست - استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مزین بود. خمینی سیاستمداری بود که سیاست کشورداری خویش را بر پایه طرد قدرتهای متفرعن جهانی با شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، قرار داده بود او پیام برادری و اخوتی به سوی همگی مسلمانان جهان فرستاد و آنها را به میهمانی با شکوهی دعوت کرد که اتحاد تمامی رهروان راه ابراهیم، یهودیان، مسیحیان و مسلمانان را تضمین می کرد. ندای همکاری، پشتیبانی و دفاع از بشریت سرلوحه امورش بود و کمک به بی پناهان، محرومین و مظلومان جهان را وظیفه شرعی خود می دانست. امام تا زمان وفاتش، شخصیتی معتقد بود، پس از تولد در خانواده ای مذهبی، تحصیلات خویش را تکمیل کرده و به امر تدریس مشغول گشت. وی به عنوان یکی از استادان بزرگ و علمای مطرح مراکز علمیه اسلام مشهور شد. امام نویسنده ای بزرگ بود که کتابهای متعددی راجع به فقه، عرفان، فلسفه، سیاست و قوانین اسلامی نوشت و هزاران پیام، نامه، سخنرانی، خطبه، حکم و دستور بیان کرد یا به رشته تحریر درآورد. تمامی این آثار در دایرةالمعارفی به نام «صحیفه امام» گردآوری شده است. امام محبوب ملت ایران، مسلمانان و مظلومان جهان بود و همواره می گفت: «من خدمتگزار شما هستم». به ملتش اعتماد کامل داشت و آنها نیز او را بسیار دوست داشتند و علی رغم اینکه در جنگ تحمیلی، بعضی خانواده ها حتی تا سه فرزند خویش را در راه اسلام از دست داده بودند، با این حال هنوز حاضر بودند تا آخرین قدم با امام همراهی نمایند و این عمق عشق و احساسی را که ملت ایران به امام داشتند ثابت می کند. این عشق و دوستی زمان وداع با پیکر پاک و مطهر امام بار دیگر جلوه گر گردید زمانی که امام را به خاک می سپردند در حدود 12میلیون عاشقانش او را با اشک، ناله و عزاداری خویش، تا آرامگاه ابدی اش و امروزه بارگاه پاک او میعادگاهی است برای ایرانیان و خارجیان علاقه مند به شخصیت او. هر روزه میلیون ها نفر برای زیارت، دعا، طلب کمک و مغفرت و همچنین تجدید میثاق با افکار پسندیده ایشان به سوی او می شتابند. علاوه بر این ملت ایران با این اعمال، وفاداری خویش را به شخصیت امام و خط مشی صحیح او ثابت می کنند.
خمینی یک عارف واقعی بود او همواره می فرمود: «عالم محضر خداست، در محضر خدا، معصیت نکنید». او همیشه به موقع دعا می کرد اغلب تا پاسی از شب بیدار می ماند و دعاهای موکد را می خواند، قسمت اعظم شب را با گریه و زاری و طلب عفو و بخشش از خداوند تا صبح پشت سر می گذارد.
زمانی که امام سخن می گفت تمامی شنوندگان ناخود آگاه به دلیل تاثیر سخنان زیبای وی، کاملا شیفته و متحیر می شدند و زمانی که در فعالیتی شرکت می کرد، همگان می دانستند که با طوفانی از انرژی روبه رو هستند و یا وقتی که با عبای قهوه ای، عمامه مشکی و محاسن سفیدش حرف می زد، گویی تمام اجزای ساختمان گوش شده اند و در حال شنیدن سخنان متبرکش هستند امام در فعالیتهایی که شرکت می نمود به مانند جریانی از نور، روح و جان تمامی افراد را تحت الشعاع قرار می داد و به اذهان آنها نفوذ می کرد. افکار مردم را به سوی انگیزه انقلاب معطوف می کرد و همگان از شخصیت واقعی او متعجب می شدند. زمانی که در جمعی وارد می شد در سکوت محض و تعادل فکری مطلق فرو می رفت. صدها و هزاران میهن پرست مسلمان، بزرگی و عظمت او را فریاد می زدند و عشق به او و قبول راهنمایی های او را علنا اظهار می نمودند، در آن زمان او به مانند همیشه که حالتی بسیار عادی برای او بود، بسیار آرام در مقابل ملت می ایستاد و آنان را نظاره می کرد. او با خصومتی آشکار علیه اشخاص خائن مبارزه می کرد و همواره دست خداوند همانند سایه ای از او محافظت می نمود. قطعا امام الگویی برای بشریت بود و حقیقتا او ندای آدم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و محمد(ص)، که صلح و دوستی خداوند را عرضه می کردند به گوش همگان رساند.او اظهار می داشت که دعاهای وی در حق مردم، درخواست های دائم او از خداوند و روبرو شدن با دشمنان و ستم گران برای نجات کشور، قسمتی از وظایف اساسی او را تشکیل می دادند و بر همین عقیده هم استواربود و ثابت ماند تا در جوار رحمت حق جای گرفت، از خداوند می خواهیم که همواره بهشت برین را مأوا و منزل او قرار دهد.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی (ره) الگویی برای بشریت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات