نیازسنجی آموزشی بانوان چهارمحال وبختیاری انجام شود

به گزارش ایرنا، خدابخش مرادی نافچی، روز سه شنبه، در کارگروه امور بانوان و خانواده استان از جهاد دانشگاهی استان خواست اقدامات لازم را برای نیازسنجی آموزشی در حوزه های مختلف مرتبط با امور بانوان استان انجام دهد.
وی تأکید کرد: این نیازسنجی باید براساس واقعیت های جامعه و نیازهای آموزشی بازار کار بانوان تدوین شود.
مرادی نافچی افزود: مراکز آموزشی، علمی و دانشگاهی استان در طراحی رشته های آموزشی بلندمدت و کوتاه مدت، از فضای فرهنگی و اجتماعی موجود بهره گیری کنند و دستگاه های اجرایی استان نیز می توانند نیازهای آموزشی مرتبط با بانوان را با استفاده از توان جهاد دانشگاهی تهیه، تدوین و اجرایی کنند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: برای ارتقاء برنامه های مرتبط با حوزه بانوان، تفاهم نامه ها و موافقت نامه هایی با تعدادی از دستگاه های اجرایی استان بسته شده است.
فاطمه دوستی ارتقاء فرهنگی و اجتماعی بانوان را مهمترین محور پیش بینی شده در برنامه های حوزه بانوان و خانواده استان عنوان کرد و بیان داشت: دستگاه های حمایتی چهارمحال و بختیاری مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل بهزیستی استان باید برنامه های اجرایی ویژه توانمندسازی حوزه بانوان را در بخش های مختلف ارائه کنند.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری هم در این نشست گفت: سهم این استان از سهمیه 45 هزار نفری طرح توانمند سازی زنان آسیب دیده کشور، یک هزار و 700 نفر است.
جواد نجفی اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان توانمندسازی زنان و دختران آسیب پذیر را در دستور کار قرار داده است.
مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی استان نیز در این نشست راه اندازی 30 صندوق خرد با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه اولیه ویژه زنان روستایی را از برنامه های مهم این مدیریت به منظور توانمندسازی بانوان عنوان کرد.
نعمت الله نوروزی گفت: از این تعداد تاکنون 20 صندوق تشکیل و فعال شده که از تسهیلات کم بهره با کارمزد چهار درصد بهره مند شده اند.
رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری هم در این نشست گفت: در سال گذشته بیش از 10 هزار نفر در شهرستان های شهرکرد، بروجن و فارسان آموزش های کوتاه مدت را در قالب آموزش فراگیران و کارکنان دولت فرا گرفتند.
وحید خلیلی اردلی از برگزاری 70 عنوان دوره مجازی و غیرحضوری در سال گذشته در استان خبرداد و افزود: برگزاری 150 دوره اشتغال محور، تخصصی و مهارتی در استان نیز در دست اجرا قرار دارد.
وی ادامه داد: برای برگزاری 80 دوره آموزش تخصصی در حوزه بانوان استان مجوزهای لازم دریافت شده که 50 درصد آن در حال برگزاری است.
خلیلی اردلی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برای تولید و طراحی محتوا و نرم افزارهای مرتبط با برنامه های حوزه بانوان در دستگاه های اجرایی آمادگی و توان لازم را داراست.
به گزارش ایرنا، در این نشست کارشناسان امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری، نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با راهکارهای ارتقاء شاخص های توسعه ای این حوزه ارائه کردند.
7362/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیازسنجی آموزشی بانوان چهارمحال وبختیاری انجام شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات