آغاز نوع جدیدی از حیات با هوش مصنوعی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

آغاز نوع جدیدی از حیات با هوش مصنوعی

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: آغاز نوع جدیدی از حیات با هوش مصنوعی

آکاایران مارکوس دوسائوتوی، دانشمند برجسته دانشگاه اکسفورد معتقد است که هوش های مصنوعی در آینده به سطحی از هوشیاری و آگاهی دست خواهند یافت که باید مواردی مانند حقوق بشر برای آنها تعریف شود و ممکن است باعث شکل گیری نوع جدیدی از حیات شوند.

به گزارش سیناپرس،هوش مصنوعی بدون شک یکی از مهم ترین موارد تشکیل دهنده آینده بشر به حساب می آید و بسیاری از دانشمندان معتقدند که در آینده ای نه چندان دور شاهد این خواهیم بود که ماشین ها می توانند به سطحی از خود یادگیری برسند که دیگر نیازی به برنامه نویسی برای آنها وجود نداشته باشد.
    چیزی در توسعه مغز مصنوعی وجود دارد که ممکن است نقطه جوش مغز به حساب بیاید و به این ترتیب شاهد رسیدن به آستانه تغییر و تحول در هوش مصنوعی باشیم.
به گزارش آکاایران پروفسور مارکوس دوسائوتوی که به تازگی کتابی با عنوان چیزهایی که نمی توانیم بدانیم را در این زمینه منتشر ساخته است، نظرات جالبی درباره آینده هوش مصنوعی دارد. او در این باره می گوید: «هوش مصنوعی به نقطه ای خواهد رسید که می توانیم بگوییم دارای حواس مخصوص به خود خواهد بود و درست در همین حد است که شاهد رسیدن به آستانه شکل گیری آگاهی و هوشیاری خواهیم بود.»
او درباره علت عدم رسیدن انسان به مراحل نزدیک به سطح ایجاد هوشیاری در هوش مصنوعی نیز نظرات جالبی دارد: «نکته بسیار جالب این است که در طول یک یا دو دهه اخیر هیچ کس نتوانسته است به سطحی از هوشیاری مناسب برای ماشین ها دست پیدا کند زیرا هیچ روشی برای اندازه گیری این مقادیر وجود نداشته است.»
پروفسور مارکوس دوسائوتوی معتقد است که سرانجام به شرایطی رسیده ایم که بتوانیم گام هایی در راستای رسیدن به این هدف برداریم: «ما در عصر طلایی حضور داریم. دوران ما درست شبیه دورانی است که گالیله تلسکوپ را در اختیار داشت. به همین ترتیب نیز ما مغز خود و تلسکوپ را در اختیار داریم تا بتوانیم چیزهایی که پیش از این توانایی دیدن آن را نداشتیم را مشاهده کنیم. به نظر من چیزی در توسعه مغز مصنوعی وجود دارد که ممکن است نقطه جوش مغز به حساب بیاید و به این ترتیب شاهد رسیدن به آستانه تغییر و تحول در هوش مصنوعی باشیم.»

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز نوع جدیدی از حیات با هوش مصنوعی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات