ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟ -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,[categoriy]

ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟

ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟ -آکاایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟ -آکا

آکاایران: ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟

آکاایران: ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟


به گزارش آکاایران: ایستادن در کلاس درس باعث بهتر یادگیری دروس می شود. دانش آموزانی که ایستاده درس بخوانند قدرت یادگیری فراتری خواهند داشت. بر اساس یافته های بدست آمده، دانش آموزانی که در کلاس درس سر پا هستند، 12 درصد بازدهی بیشتری دارند و این میزان معادل هفت دقیقه بیشتر در هر یک ساعت آموزش است.


 


تیمی از دانشمندان بخش سلامت عمومی مرکز علوم بهداشت تگزاس دریافتند، دانش آموزانی که پشت میزهای ایستاده در کلاس درس حضور دارند، در مقایسه با دانش آموزان نشسته توجه بیشتری به کلاس درس دارند. بر اساس یافته های بدست آمده، دانش آموزانی که در کلاس درس سر پا هستند، 12 درصد بازدهی بیشتری دارند و این میزان معادل هفت دقیقه بیشتر در هر یک ساعت آموزش است.


 


در این پژوهش، 300 کودک در مقاطع دوم تا چهارم برای مدت یک سال تحصیلی مورد بررسی قرار گرفتند. پژوهشگران میزان شرکت دانش آموزان در مسئولیت های اجباری مانند پاسخ دادن به سوال ها، بالابردن دست یا شرکت فعالانه در بحث و همچنین رفتارهای غیراجباری مانند صحبت کردن در خارج از نوبت آن ها را ارزیابی کردند.


 


میزهای ایستاده، میزهایی هستند که چهارپایه ای در کنار آن هاست و دانش آموزان را قادر می سازند در طول درس بنشینند یا بایستند.مطالعات پیشین نشان داده بودند که این میزها می توانند چاقی را کاهش دهند، زیرا دانش آموزانی که پشت میزهای ایستاده هستند، 15 درصد کالری بیشتری را در مقایسه با میزهای معمولی می سوزانند.


 


مطالعه آخر این دانشمندان به ویژه برای بررسی میزان اثر این میزها بر شرکت دانش آموزان در کلاس طراحی شده بود.بر اساس نتایج بدست آمده، میزهای ایستاده مشکلات رفتاری مختل کننده را کاهش داده و توجه دانش آموزان را افزایش می دهد؛ میزها این کار را برای تکمیل کردن مسئولیت های تحصیلی مانند ایستان انجام می دهند که تکرار کار نشسته را می شکنند.دانشمندان معتقدند استفاده از میزهای ایستاده در کلاس های درس می تواند همزمان با چاقی کودکان و عملکرد تحصیلی آن ها سر و کار داشته باشد.


 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایستاده درس خواندن بهتر است یا نشسته؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات