هنرمندان فارس، انجمن های تخصصی فرهنگی این استان را یاری دهند

به گزارش ایرنا بهزاد مریدی، سه شنبه در آیین افتتاح نگارخانه استاد سعید غلامی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: واگذاری فعالیت های فرهنگی و هنری به اتحادیه ها و انجمن ها با هدف برون سپاری فعالیت های بخش دولتی به متخصصان است.
وی گفت: امروز تمام انجمن ها و اتحادیه های فرهنگی و هنری فارس با حضور متخصصان بخش های فرهنگی فعالیت های خود را انجام می دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: هم اینک 14 اتحادیه و انجمن فرهنگی و هنری به عنوان زیر مجموعه این اداره کل در این استان فعال است که از این تعداد 12 انجمن و اتحادیه فرهنگی و هنری به ثبت رسیده و فعالیت های خود را به صورت قانونی و حقوقی دنبال و اجرا می کنند.
مریدی افزود: با راه اندازی و حمایت از این انجمن ها به دنبال واگذاری برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برنامه ها، جشنواره ها و کارگاه ها به بخش خصوصی و هنرمندان این بخش ها هستیم.
وی، با بیان اینکه مخالف فعالیت های صوری و بی رونقی در انجمن ها هستیم، اظهارداشت: انجمن های فرهنگی و هنری باید محل رونق و گردهمایی اهالی فرهنگ و هنر به عنوان متخصصان بخش فرهنگی استان فارس باشند تا با هم افزایی مناسب بخش خصوصی و دولتی، شاهد رونق و توسعه فرهنگ این استان باشیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری به عنوان بخش خصوصی کامل کننده فعالیت های بخش دولتی است و هدف ما در این اداره کل ایجاد فضای ارتباط دو سویه و بهره مندی از دیدگاه های هنرمندان و متخصصان هر دو بخش برای پیشبردامورفرهنگی و هنری فارس است وانجمن ها مکان های خوبی برای تحقق این مهم است.
نویسنده و پژوهشگر فرهنگی استان فارس هم در این آیین گفت: کمبود فضا و مکان برای فعالیت های هنری از مشکلات اصلی هنرمندان فارس از گذشته تاکنون است اما با وجود این کمبود آنها عملکرد موفقی داشته اند.
سیروس رومی بیان کرد: یکی ازملاک ها و معیارهای برخورداری ازعنوان پایتخت فرهنگی، بهره مندی شهرها از مکان های فرهنگی و هنری است که متاسفانه شهر شیراز در این زمینه کمبود دارد.
وی، با اشاره به افتتاح نگارخانه استاد سعید غلامی در یکی از اتاق های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار داشت: افتتاح این نگارخانه در این مکان، مُهر تاییدی بر محجوریت و فقر مکانی هنرمندان فارس است که فرهنگ و ارشاد برای جبران این کمبودها اتاق های اداره خود را در اختیار هنرمندان قرار می دهد.
پیشکسوت تئاتر استان فارس هم بیان کرد: در چند سال اخیر شاهد هم افزایی و تعامل بیشتر هنرمندان و مسئولان این استان بودیم که این برای رشد بخش فرهنگ فارس بسیار ارزشمند است.
رحیم هودی افزود: فارس، هنرمندان شاخصی تربیت کرده است که هر یک از آنها در فعالیت های تخصصی خود در کشور تاثیر گذار بودند و ضروری است جایگاه، ارزش و شان این افراد تکریم و حفظ شود.
استاد سعید غلامی، طراح و نقاش شیرازی نیز با اشاره به افتتاح نگارخانه ای که به نام او راه اندازی شده، گفت: این نگارخانه محل حضور همه هنرمندان استان فارس خواهد بود و این موضوع بسیار مسرت بخش و ارزشمند است.
وی اضافه کرد: هنر عشق و هنرمند عاشق است لذا دیده شدن هنرمندان توسط مسئولان برای ادامه راه و تولید آثار فاخر بسیار مهم است و این نگارخانه می تواند آغازگر حرکت های موثر و مناسب برای هنرمندان باشد.
علامی ادامه داد: این نگارخانه در دو طبقه برای برگزاری نمایشگاه های هنری و میزبانی از هنرمندان استان آماده شده و مراحل آماده سازی آن 2 سال به طول انجامیده است.
در این آیین که جمعی از هنرمندان استان فارس حضور داشتند، دفاتر خبرگزاری های هنر آنلاین و هنر شیراز و انجمن های اهل قلم، خانه مطبوعات، انجمن صنفی کانون های تبلیغات و آگهی استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گشایش یافت.
3002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هنرمندان فارس، انجمن های تخصصی فرهنگی این استان را یاری دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات