میزان بزرگی انسان ها به نسبت تاثیرگذاری آنان در جامعه است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی روز سه شنبه در مراسم تجدید بیعت اعضای جمعیت هلال احمر در حسینیه جماران افزود: بی تردید پیامبر اسلام بزرگترین تاثیرگذار تاریخ است. پیامبر باعث به وجود آمدن تمدن عظیمی شد که از درون آن تمدن اسلامی مسلمان با جهش خود تا هزار سال جهان را تحت تاثیر خود قرار داد.
وی گفت: امام (ره) نیز یکی از انسان های بزرگ است که پس از انقلاب اسلامی بازگشت به معنویت و دین در همه جهان سرعت پیدا کرد.
یادگار امام (ره) ادامه داد: آخرین فریادهایی که برخاست، صدای فروپاشی ماتریالیسم، مارکسیسم و امپراطوری شوروی بود.
حجت الاسلام خمینی با اشاره به تاثیرگذاری سوسیالیست ها در جهان و تحت تاثیر بودن بسیاری از دینداران تحت این نظریه گفت: امپراطوری شوروی بسیار باعظمت بود اما پس از انقلاب دچار شکست و فروپاشی شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، خارج شدن از افق فردی را یکی از عوامل بزرگی انسان ها برشمرد و گفت: یکی از آفات روزگار ما در مقایسه با اوایل انقلاب، شخص محوری و کم شدن ایثار و فداکاری است.
یادگار امام افزود: فردگرایی و شخص محوری سوغات بد تمدن غرب است که مهاجرت نیز از همین موضوع ناشی می شود.
حجت الاسلام خمینی، بی توجهی به دیگران و جامعه و برای خود فکر کردن را از دیگر آفات این دیدگاه دانست و گفت: فردگرایی روح همدلی و همراهی و توجه به منافع جامعه را کم می کند.
وی با اشاره به فعالیت داوطلبانه جوانان در هلال احمر افزود: کار برای خدا و مردم و حس مسئولیت در مقابل همنوع از کارهایی است که بزرگ بودن انسان را بیشتر می کند.
حجت الاسلام خمینی با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: ایثار و از خودگذشتگی اوج فداکاری و از جان گذشتن است، جوانانی که رفتند و از جانشان به خاطر چیزی فراتر از منافع فردی گذشتند.
وی افزود: ما نباید خودمان را به شخصه ببینیم، شکل گیری جامعه انسانی یعنی قبول کرده ایم تا قدری از وقت خود را برای دیگران بگذاریم.
خمینی گفت: مهم بودن انسان بسته به تاثیرگذاری او در سرنوشت دیگران است. کمک رسانی و دستگیری از مردم ارزش انسان را ترقی می دهد.
در این مراسم مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در سخنان کوتاهی حضور جوانان در این مراسم را تجدید بیعت با آرمان های امام (ره) و ادامه راه او بیان کرد.
فراهنگ**1293**3061**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزان بزرگی انسان ها به نسبت تاثیرگذاری آنان در جامعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات