مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی بوشهر ازمراکز موفق کشور است

به گزارش ایرنا، حبیب رستمی روز سه شنبه در جلسه بررسی راه های توسعه مرکز رشد و علم فناوری شهرستان دشتی افزود: مرکز رشد شهرستان دشتی دومین مرکز فعال استان بوشهر است که دارای مجوز قطعی است.
وی افزود: برای مرکز رشد بوشهر دفاعیه اولیه انجام شده و در 22 خرداد نیز برای مجور قطعی پیگیری خواهدشد.
رستمی افزود: یکی از مهمترین برنامه وزارت علوم در سال جاری ارزیابی کیفی مراکز رشد است و در جاهای که فعالیت کیفی نباشد مجوز قطعی صادر نمی شود و این مراکز تعطیل خواهند شد.
رستمی داشتن 10 شرکت نمونه‌ و موفق در بیش از سه سال متوالی در زمینه برنامه راهبردی، چارت مصوب و داشتن ساختمان مناسب را ازموارد پیش نیاز برای دریافت مجوز قطعی مراکز رشد علم وفناوری عنوان کرد.
فرماندار شهرستان دشتی نیز گفت: زیرساخت‌های مرکز رشد و فناوری شهرستان دشتی توسعه و تقویت خواهد شد.
غلامرضا مهرجو افزود: توسعه مراکز رشد و فناوری نقش بسیار مهمی در کمک به تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل دارند.
مهرجو خواستار کاربردی تر شدن پژوهش ها وتحقیقات برنامه های مراکز رشد و فناوری برای تجاری سازی وکمک به تولید و اشتغال شد.
وی افزود: شهرستان دشتی دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در زمینه توسعه معادن و کشاورزی، دریا و توسعه گردشگری است که باید کارهای علمی و پژوهشی در این زمینه ها صورت گیرد تا محصولات تولیدی هم کیفی تر، قابل رقابت تر و با صرفه تر دربازار داخلی وخارجی شوند.
فرماندار دشتی افزود: اقلیم شهرستان دشتی می طلبد در زمینه طرح های پژوهشی که باعث کاهش مصرف آب در زمینه کشت های گلخانه ای و متراکم کشاورزی می شود، تلاش بیشتر انحام شود.
مهرجو بر ضرورت استفاده از توان علمی ونیروی انسانی ماهر و جوانان با استعداد و نخبه شهرستان برای توسعه پایدار شهرستان دشتی و استان بوشهر تاکیدکرد.
شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی بوشهر ازمراکز موفق کشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات