مقام روس: ایران به طرح مشارکت تجاری و اقتصادی اورآسیا با چین می پیوندد

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس روسیه از آستانه، وی گفت: 'از مذاکرات رهبران این اتحادیه راهبردی اقتصادی بر می آید که اغلب اعضای این اتحادیه به ایران به عنوان یک استعداد بالقوه قوی برای عضویت در این طرح مشارکتی می نگرند و به احتمال زیاد، این کشور در آینده نزدیک به این طرح می پیوندد.
شوالف در گفت وگو با ایتارتاس، مباحث مذاکرات اعضای این اتحادیه در خصوص پیوستن ایران به این طرح مشارکتی را بسیار جدی توصیف کرد.
اتحادیه اقتصادی اورآسیا با جمعیتی بیش از 180 میلیون نفر دربرگیرنده پنج کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان است که بیش از 20 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و با توجه به نزدیکی جغرافیایی، بازار بزرگی برای صادرات کالاهای ایرانی به شمار می روند.
از این رو، پیوستن ایران به این طرح مشارکت اقتصادی منطقه ای و برقراری تجارت آزاد ایران با اوراسیا می تواند فرصت های همه جانبه زیادی را برای بخش های دولتی و خصوصی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه ایجاد کند.
27 اردیبهشت ماه سال جاری معاونین نخست وزیران پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصمیم گرفتند، مرحله مذاکرات غیر رسمی تجارت آزاد با ایران آغاز شود و براساس برنامه اعلام شده پس از صدور مجوز مذاکرات رسمی طرفین توسط سران کشورهای عضو این اتحادیه برای انعقاد موافقتنامه، متن نهایی آن امضا و اجرایی خواهد شد.
اروپام**1378**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام روس: ایران به طرح مشارکت تجاری و اقتصادی اورآسیا با چین می پیوندد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات