سال گذشته 75 میلیون مترمربع زمین از چنگ زمین خواران خارج شد

به گزارش خبرنگارقضایی ایرنا، غلامحسین اسماعیلی روزسه شنبه درجلسه دیدار رییس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی اظهارکرد: ارزشمندترین سرمایه دادگستری کل استان تهران نیروی انسانی متعهد و تلاشگر است.
وی افزود: نیروی انسانی فعال در بدنه دادگستری استان تهران با تحمل و صبوری بار سنگین قضاوت را به دوش کشیده و رسیدگی آنها بر محور عدالت انجام می شود.
وی با اشاره به آمار پرونده های رسیدگی شده در این اداره گفت: تنها در سال 94 نزدیک به 782 هزار رای در محاکم این اداره کل صادر که از میان آنها 110 هزار رای یعنی حدود 14 درصد مورد اعتراض قرار گرفت و به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.
وی ادامه داد: در دادگاه تجدید نظر نیز تنها 10 درصد این آراء نقض شد و بقیه با تایید روبرو شده است.
اسماعیلی با بیان برخی دیگر ازاقدامات دادگستری استان تهران گفت: از جمله اقدامات این دادگستری کاهش 50 درصدی پرونده های مسن (قدیمی)، کاهش 10 درصدی پرونده های اجرای احکام و کاهش 10 درصدی زندانیان استان تهران است.
وی همچنین گفت: 80 درصد محکومان مهریه و مالی نیز در سال 94 کاهش داشته است و دیدار با قضات زندان ها نیز با افزایش 70 درصدی روبرو بوده است که بیش از 500 بازدید توسط این جانب و معاونین از واحدهای قضایی صورت گرفته است.
وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات شورای قضایی استان اظهارکرد: در رسیدگی به پرونده پنج هزار و 777 پرونده زمین خواری 75 میلیون متر مربع از زمین ها آزاد و اعاده گردید که این مقدار بالغ بر 65 میلیارد ریال ارزش داشته است.
اسماعیلی ادامه داد: به بیش از20 پرونده زمین خواری چند صد هکتاری در منطقه های طرشت، سولقان، سوهانک و تصفیه خانه سه و چهار تهران در این اداره کل رسیدگی شده و این پرونده ها همچنان مفتوح است.
درسفر سه روزه آیت الله صادق آملی لاریجانی که از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد رییس قوه قضائیه در بازدید از برخی دادگاه ها، زندان ها و مراکز پزشکی قانونی از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده های قضایی قرارخواهد گرفت.
اجتمام 1540** 11931**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سال گذشته 75 میلیون مترمربع زمین از چنگ زمین خواران خارج شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات