بررسی برنامه عمل ۱۰ ساله دوم علم و فناوری سازمان همکاری اسلامی

به گزارش خبرنگار مهر، در سی و امین نشست کمیته اجرایی کمیته دائم همکاری های علمی فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) که با حضور کشورهای عضو برگزار شد موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

غلامرضا حیدری، کارشناس ارشد مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بررسی برنامه عمل ۱۰ ساله ( ٢٠٢٥-٢٠١٦) دوم علم و فناوری سازمان همکاری اسلامی، بررسی فعالیت های سازمان علمی،فناوری و نوآوری (STIO) ، بررسی برنامه و بودجه سه ساله ٢٠١٧-٢٠١٤ کامستک از جمله موضوعات دستور کار نشست امروز کمیته اجرایی بوده است .

مرور فعالیت های کامستک و ارگان های زیر مجموعه آن

وی گفت: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان یکی از هشت عضو کمیته اجرایی به زنجیره علم، تحقیقات، فناوری، و تولید ثروت و ارزش افزوده، ایجاد رویکرد به سمت دانشگاه های نسل سوم(کارآفرین) برای ایجاد کارآفرینی،  ایجاد ارتباط بین صنعت، دانشگاه به عنوان مهمترین چالش کشورهای اسلامی تاکید کرد.

حیدری خاظر نشان کرد: در این نشست از سوی ایران، به ضرورت برنامه ریزی برای مشارکت دانشگاه ها برای انتقال فناوری و بخش خصوصی برای انتقال فناوری تاکید شد.

ایجاد شبکه آزمایشگاه های علمی بین کشورهای اسلامی

وی گفت: همچنین از سوی معاون پژوهشی وزیر علوم  مشارکت فعال ایران به عنوان مرکزیت توسعه مهارت افزایی در کشورهای اسلامی و ایجاد شبکه آزمایشگاههای علمی بین کشور های اسلامی تاکید و اشاره شد.

به گفته وی، ایران برای حضور فعال در همکاری های تحقیقاتی پروژه های بزرگ چشمه نور و رصدخانه ملی کشور به عنوان مرکزیت ارتباطات همکاری های علمی بین کشورهای اسلامی اعلام آمادگی کرد.

نشست مجمع عمومی کامستک طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ١١و ١٢ خرداد برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بررسی برنامه عمل ۱۰ ساله دوم علم و فناوری سازمان همکاری اسلامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات