بدون اصلاح تعرفه‌ها، تحول در صنعت برق غیرممکن است


معاون هماهنگی توزیع توانیر ضمن انتقاد از تعرفه‌های کنونی گفت: تا زمانی که نظام تعرفه‌ای اصلاح نشود انتظار تحول اساسی از این بخش غیر واقعی و غیرممکن است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود حقی‌فام امروز (سه‌شنبه) در یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با بیان این‌که در این شرایط هر سیستمی چه داخلی و چه خارجی در بخش توزیع در روبرو شدن در نظام تعرفه‌ای ما، در موفقیت فعالیت‌های مدیریت مصرف دچار تردید می‌شود، گفت: با نظام تعرفه‌ای کنونی مشترکان و مصرف‌کنندگان در بخش‌های مختلف انگیزه‌ای برای مدیریت مصرف و مصرف بهینه انرژی نخواهند داشت.
وی خاستگاه اصلی مدیریت مصرف انرژی را مربوط به بخش توزیع دانست و افزود: بار اصلی این بخش روی دوش همکاران ما در بخش توزیع قرار دارد لذا باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود.
معاون هماهنگی توزیع توانیربا اشاره به ویژگی‌های افزایش بهره‌وری انرژی گفت: تامین برق مشترکان کاهش رشد تقاضای برق، بهبود پایداری اقتصادی و بهبود قابلیت اطمینان از جمله مزایای افزایش بهره‌وری انرژی است، اما باید گفت که هنوز پتانسیل‌های فراوانی برای افزایش بهره‌وری در صنعت برق و بهبود مصرف برق وجود دارد.
حقی‌فام با اشاره به تسهیل روند ورود نهادهای مختلف به بخش مدیریت مصرف انرژی در این باره گفت: در این راه باید سازوکار درست اقتصادی تعریف شود، ولی آنچه مبرهن است بدون اصلاح نظام تعرفه‌ای کنونی نمی‌توان انتظار مصرف بهینه انرژی را داشت.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان این‌که فاصله قیمت تمام شده برق و آنچه از مردم گرفته می‌شود فاصله زیادی وجود دارد، بیان کرد: این مساله موجب شده هیچ کدام از مشترکان و مصرف‌کنندگان برق انگیزه‌ای برای صرفه‌جویی در مصرف برق نداشته باشند، لذا به نظر می‌رسد که بهترین راهکار برای حل این مشکل واقعی‌کردن قیمت‌ها است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدون اصلاح تعرفه‌ها، تحول در صنعت برق غیرممکن است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات