آخوندی: قرارداد ایران با ایرباس هنوز نهایی نشده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: مذاکرات ایران برای نهایی کردن قرارداد خرید هواپیما با ایرباس همچنان ادامه دارد. خبرگزاری مهر: عباس آخوندی امروز در مراسم آغاز به کار هواپیمای «فلایت چک» جدید ایران گفت: صنعت هوانوردی بعضی از کشورهای منطقه با وجود آنکه چه از نظر جمعیت و چه از نظر جایگاه جغرافیایی قابل مقایسه با با ایران نیستند اما ترافیک هوایی چند برابر ما را دارند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ماموریت ما رسیدن به جایگاه ویژه در هوانوردی جهان است، اظهارداشت: ایران جایگاه بسیار مهم و حیاتی در صنعت حمل‌ و نقل هوایی دارد و ماموریت اصلی ما رسیدن به جایگاه ویژه در هوانوردی جهان است.

وی افزود: ایران از نظر جغرافیایی چهارراه ارتباط شرق به غرب و شمال به جنوب است و این موضوع نه صرفا ظرفیت بلکه ماموریت و مسئولیت ماست و مردم ایران توقع دارند کشورشان به جایگاهی که برازنده‌ آن است برسد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های زیرساختی قابل توجه در صنعت هوانوردی گفت: ظرفیت‌های بالایی داریم اما در سال‌های گذشته مسائلی مانند کمبود ناوگان و مشکلات و محدودیت‌های بین‌المللی باعث شده است نتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده حداکثری را ببریم.

آخوندی گفت: سرمایه‌گذاری‌های جدید در صنعت هوایی به شدت اثر‌گذار خواهد بود. این صنعت همواره در مرز فناوری‌های روز جهانی قرار دارد و از اینرو با توسعه یافتن آن می‌توان انتظار داشت کوتاه‌ترین مسیر برای توسعه اقتصادی کشور فراهم آید و باید در تمام حوزه‌ها و با استفاده از تمام توان‌مان کار کنیم.

وی با اشاره به تغییرات عملکرد صنعت هوایی ایران در ماه‌های اخیر گفت: ترافیک مهرآباد در این‌ ماه‌ها رشدی ۲۰ درصدی داشته و این در شرایطی است که صنعت هوایی در ۱۰ سال گذشته که جهان با رکود روبرو بوده توانسته سرعت خود برای توسعه را حفظ کند و ما برای افزایش سرعت رشد این صنعت با تشکیل جلسات دائمی شورای عالی هواپیمایی و طرح‌هایی مانند آزاد‌سازی نرخ بلیت تلاش کرده‌ایم شرایطی مناسب را فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آخرین دستور مهم در این حوزه به اصلاح ساختار بنگاهداری مربوط است، اظهارداشت: همه خطوط هوایی که قصد دارند پروانه‌ای شامل تمام حوزه‌های هوانوردی داشته باشند باید سرمایه‌ مستقل و قابل اتکای خود را به ۳۵۰ میلیارد تومان تا مرداد‌ امسال برسانند.

وی تاکید کرد: این موضوع باعث می‌شود ایرلاین‌های ما قدرتی قابل توجه داشته باشد و در شرایطی که برنامه‌های بازسازی و نوسازی سیستم‌های ناوبری کشور تکمیل می‌شود، قدرت نفوذ آنها نیز افزایش پیدا کند.

آخوندی به اهمیت همزمان استاندارد و ایمنی در صنعت هوانوردی اشاره کرد و افزود: در کنار نوسازی تجهیزات بحث خرید ناوگان جدید را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم. در تمام این مدت که از امضای موافقت‌نامه اولیه خرید هواپیمای جدید گذشته به ‌طور مرتبط جلسات و مذاکرات ادامه داشته و ما امیدواریم در آینده نزدیک نتیجه این مذاکرات مشخص شود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخوندی: قرارداد ایران با ایرباس هنوز نهایی نشده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات