شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه های سنتی می شوند -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه اجتماعی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- دولت تدبیر و امید حمایت از رسانه ها و مطبوعات محلی را در دستور کار خود قرار داده است.

,شبکه,اجتماعی,جایگزین,[categoriy]

شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه های سنتی می شوند

شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه های سنتی می شوند -آکاشبکه,اجتماعی,جایگزین,رسانه,سنتی,شوند

آکاایران: شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه های سنتی می شوند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رسانه های سنتی در معرض تهدید هستند و شبکه های اجتماعی جایگزین آنها می شوند، توضیح داد: سه گروه رسانه های بین المللی، رسانه تخصصی و رسانه های محلی کمتر با تهدید مواجه هستند، به همین دلیل حمایت از نشریات محلی امری ضروری است.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، حسین انتظامی شامگاه دوشنبه (۲۶ بهمن) در دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان کردستان، اظهار کرد: سال های گذشته جشنواره مطبوعات در استان ها توسط دولت برگزار می شد که این مساله با رویکرد دولت تدبیر و امید در تضاد بود؛ به همین دلیل برگزاری جشنواره استانی بر عهده خانه مطبوعات استان گذاشته شد.

به گفته او دولت تدبیر و امید حمایت از رسانه ها و مطبوعات محلی را در دستور کار خود قرار داده است.

انتظامی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید، اجرای امور تمام اصناف را به خود آنها واگذار می کند، افزود: وجود نقص در برگزاری جشنواره ها امری طبیعی است و در سال های آتی رفع خواهد شد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در جشنواره استانی مطبوعات در سال های آتی تنها آثاری که توسط روزنامه نگاران حرفه ای و فعال و موضوع آن مرتبط با خود استان باشد، داوری و مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به دلیل تغییر الگوی مصرف رسانه، کاهش نقش رسانه ها و ظهور شبکه های اجتماعی، بر حمایت از نشریات محلی تاکید می شود.

انتظامی توسعه کشور را وابسته به توسعه مناطق دانست و بر فعالیت رسانه ای به عنوان یکی از پایه های توسعه تاکید کرد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حمایت دولت از مطبوعات محلی تاکید کرد و افزود: با توجه به این مهم که توسعه کشور از طریق توسعه مناطق ممکن خواهد شد و توسعه مناطق نیز بستگی به مطبوعات پیشرو دارد، حمایت از مطبوعات امری ضروری است.

وی از سیاست گذاری وزارت فرهنگ و ارشاد برای حمایت از مطبوعات خبر داد و ذکر کرد: اولین برنامه برای حمایت از مطبوعات، ایجاد نظام رسانه ای متشکل از رسانه ها بود تا از این طریق امکان رسیدگی به مسائل این حوزه ممکن شود.

انتظامی با اشاره به اینکه با ایجاد این نظام، بخشی از اختیارات دولت به خود رسانه ها واگذار می شود، عنوان کرد: به دلیل عدم تمایل برخی از فعالان این عرصه، ایجاد نظام رسانه در حال حاضر متوقف شده است.

وی به انتشار قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره و خاطرنشان کرد: این قانون در سال ۱۳۸۸ در کشور تصویب شد اما به دلیل عدم اعتقاد دولت پیشین به این قانون، اجرا نشد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اجرای این قانون مقدمه شفافیت است و از این طریق می توان با فساد مبارزه کرد.

انتظامی در پایان خواستار فعالیت رسانه ها در راستای روشنگری و هدایت افکار عمومی شد.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه های سنتی می شوند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات