اسناد هیچ یک از روسای جمهور مفقود نشده

رئیس سازمان اسناد وکتابخانه ملی شایعات مبنی‌بر مفقود و یا ازبین رفتن برخی از اسناد روسای جمهور بعد از انقلاب را تکذیب کرد. خبرگزاری مهر: رئیس سازمان اسناد وکتابخانه ملی شایعات مبنی‌بر مفقود و یا ازبین رفتن برخی از اسناد روسای جمهور بعد از انقلاب را تکذیب کرد.

سیدرضا صالحی امیری مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ظهر امروز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه در جریان نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های گروهی که در محل معاونت اسناد این سازمان در تهران برگزار شد، در پاسخ به این سوالی که شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه در اواخر دوران ریاست جمهوری رئیس دولت دهم، برخی از اسناد دوران ریاست جمهوری دوره قبلی مفقود شده و بعضاً حتی از بین هم رفته است، گفت: اداره‌ای با عنوان یادمان رئیس جمهور وجود دارد که هر یک از روسای جمهور مجموعه آثار و اسنادی را که در طول دوران مسئولیتشان تولید می شود در آنجا نگهداری می کند.

وی ادامه داد: این اسناد جزء اسناد ملی محسوب می شود و باید مانند اسناد ملی از آنها حفاظت شود. آنچه ما به عنوان وظیفه خود می‌دانیم و باید نسبت به عمل کنیم، حراست، حفاظت و نگهداری از این اسناد در آرشیو ملی کشور است. البته تشخیص اینکه کدام یک از این اسناد می تواند به آرشیو ملی منتقل شود و کدام یک نمی تواند، بر عهده کمیته یاد شده است. اما در خصوص سوال شما باید به طور شفاف بگویم که ما هیچ گزارشی دالّ بر مفقود شدن و یا انهدام اسناد روسای جمهور قبلی در دوران مسئولیتشان نداشته و نداریم.

همچنین شهرام یوسفی فر معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیحاتی تکمیلی به این پرسش خبرنگار مهر، گفت: تاکنون حدود ۴۰ هزار کارتن از اسناد یادمان ریاست جمهوری را در آرشیو ملی تحویل گرفته ایم و در جلسه ای هم که اخیراً آقای صالحی امیری با آقای بانک داشته است، قرار شده است اسناد تا سال ۶۵ هم به آرشیو ملی منتقل شود.

وی افزود: اما مهمترین تصمیم اتخاذ شده در این جلسه این بوده که اسناد نخست وزیری از ابتدای تشکیل کابینه در ایران تا سال ۱۳۵۷ به آرشیو ملی ایران منتقل شود که به محض انتقال این اسناد، جزئیات آن هم اعلام خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسناد هیچ یک از روسای جمهور مفقود نشده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات