رئیس شورای شهرستان مشهد: اختصاص اتوبوس به روستاها مانع مهاجرت می شود

غلامرضا بصیری پور روز سه شنبه در نشست شورای اسلامی شهرستان مشهد افزود: این شهرستان 360 روستا در بخشهای مرکزی، رضویه و احمدآباد با 500 هزار نفر جمعیت دارد.
وی ادامه داد: گرچه بخشی از این روستاها با مشهد فاصله چندانی ندارند اما برخی از آنها بین 100 تا 130 کیلومتر فاصله با مرکز استان دارند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: تسهیل در رفت و آمد روستائیان با کمک شهرداری و سازمان اتوبوسرانی مشهد نقش مهمی در کاهش مهاجرت از روستا به شهر و همچنین فراهم شدن رفت و آمد فرزندان روستائیان برای ادامه تحصیل دارد.
وی افزود: اختصاص 20 دستگاه اتوبوس برای روستاهای شهرستان مشهد در حال پیگیری است که 10 دستگاه در بخش مرکزی، پنج دستگاه در رضویه و پنج دستگاه در احمد آباد استقرار خواهند یافت.
بصیری پور همچنین در ادامه همچنین به اهمیت آموزش و اعزام روحانیون به روستاها اشاره و بیان کرد: نهادینه شدن اعزام روحانیون برای اقدامات فرهنگی در روستاهای شهرستان مشهد در حال انجام است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد نیز در این نشست گفت: اختصاص اتوبوس در فاصله بین مشهد و روستاهای اطراف، نقش مهمی در پیشگیری از حاشیه نشینی دارد.
جلال فیاضی افزود: اختصاص یارانه برای بلیط اتوبوسهای مسیر روستایی توجیه دارد، همانطور که در شهر مشهد بین 100 تا 150 تومان یارانه برای بلیط اتوبوس تعلق می گیرد این یارانه برای اتوبوسهای روستایی نیز می تواند با طرح در جلسه شورای شهر اختصاص یابد.
3027/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس شورای شهرستان مشهد: اختصاص اتوبوس به روستاها مانع مهاجرت می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات