سایه اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه بر رقابت های جام ملت های اروپا

این در حالی است که فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه نیز همچنان بر عدم سازش با جامعه کارگری کشور برای بازپس گیری لایحه اصلاح قانون کار پافشاری می کند.
مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا از 10 ژوئن (21 خرداد) آغاز می شود و شرکت راه آهن فرانسه (SNCF) رسما مسئولیت حمل و نقل را در جریان مسابقات برعهده دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، با وجود اینکه میلیون ها هوادار فوتبال در زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا به فرانسه سفر می کنند، کارکنان بخش حمل و نقل پاریس (SUD RATP) نیز به عنوان سومین قدرت صنفی فرانسه، در آستانه برگزاری این بازی ها دیروز فراخوان اعتصابی خود را همزمان با برگزاری مسابقه یورو 2016، منتشر کرد.
اگرچه مذاکرات کارکنان بخش خدمات ریلی فرانسه با مقامات دولت برای تغییر زمان کار در لایحه اصلاح قانون کار از دیروز وارد مرحله نهایی شد، اما چهار اتحادیه کارگری این بخش از خدمات ریلی فرانسه دیروز اعلام کردند که از امشب (سه شنبه) به اعتصاب های قابل تمدید خود ادامه دهند.
اعضای این اتحادیه ها که همچنان خواستار ازسرگیری مذاکرات سالانه حقوق بگیران و نیز انصراف دولت از اصلاحات هستند، امیدوارند از این طریق بتوانند بر روند مذاکرات که تا 6 ژوئن (17 خرداد) ادامه خواهد داشت، تاثیر بگذارند.
البته گمانه زنی ها حاکی است که از روز پنجشنبه به دلیل فراخوان کنفدراسیون عمومی کار برای 'اعتصاب غیرمحدود'، فعالیت مترو و حمل و نقل محلی در پاریس نیز با اختلال جدی مواجه شود و تقریبا بیش از نیمی از خدمات ریلی کشور را کاملا مختل کنند.
ناگفته نماند که اراده کارکنان بخش خدمات ریلی فرانسه برای ادامه اعصابات صنفی،بی تاثیر از اعتصاب اصناف موازی همچون صنف تامین کنندگان سوخت کشور و نیز اعتصاب خلبانان ایرفرانس که از دیروز بر ادامه اعتصاب خود تاکید کردند، نبوده است.
اگرچه با بازشدن تقریبا تمامی انبارهای ذخیره سوخت پس از یک هفته تعطیلی و کندی فعالیت آنها، وضعیت توزیع سوخت فرانسه اندکی بهبود یافته است، فعالیت در شش پالایشگاه از هشت پالایشگاه فرانسه همچنان متوقف است و یا با کندی صورت می گیرد. اعتصاب در دو پایانه نفتی مارسی در جنوب و اَور در شمال غرب فرانسه که دو فرودگاه اورلی و روآسی پاریس را تغذیه می کنند، ادامه دارد.
این در حالی است که 'ژان کریستف کامبادلیس' رهبر حزب سوسیالیست روز یک شنبه اطمینان داده بود که در جریان برگزاری مسابقات یورو 2016، اعتصابی نخواهد بود و اختلالی در فعالیت عادی قطار و مترو وجود نخواهد داشت.
البته اولاند و مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه تاکید می کنند که کار لایحه اصلاحی را تا پایان پیش خواهند برد، برخی از نمایندگان سوسیالیست ایجاد تغییراتی در بندی از لایحه را که بیش از سایر بخش ها مورد مناقشه است، راهی برای برون رفت از بحران می دانند.
اروپام**1378**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سایه اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه بر رقابت های جام ملت های اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات