وظیفه سنگین رسانه های کشورهای اسلامی ایجاد همبستگی است، نه تشدید تفرقه

به گزارش ایرنا، محمد خدادی روز سه شنبه در دیدار خلیل الهاشمی الادریسی مدیرعامل خبرگزاری رسمی مغرب (مپ) در محل ایرنا افزود: اختلاف نظر و سلیقه در بین همه گروه ها و جوامع وجود دارد، اما مهم حس برادری و اخوت است که قلب های مسلمانان را به یکدیگر پیوند می دهد.
خدادی تصریح کرد: در ایران نگاه به دیگر کشورهای جهان ابتدا بر اساس اصل انسانیت و به ویژه با کشورهای اسلامی بر پایه برادری اسلامی و دین مشترک است.
مدیرعامل ایرنا در این دیدار همچنین با اشاره به آینده مبهم رسانه ها در دنیای ناشناخته کنونی افزود: زمان انحصار اطلاعات سپری شده است و اکنون با رشد و پیشرفت تکنولوژی و رسانه ها، دسترسی به اخبار برای همگان به مراتب آسان و ارزان تر از گذشته شده است.
وی تاکید کرد: اکنون هر فردی در هر نقطه از جهان می تواند به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته به اطلاعات و اخبار دسترسی داشته باشد. از این رو، رسانه ها برای حفظ جایگاه خود در بازار اطلاع رسانی آینده نیازمند تحول هستند.
خدادی همچنین پیشنهاد داد که ایرنا و خبرگزاری رسمی مغرب بتوانند به نیابت از هم، مسئولین رسانه ای دیگر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی را برای محکم تر شدن مناسبات و ارتباطات به کشورهای یکدیگر دعوت کنند تا شاید بتوان از این طریق بر فاصله جغرافیایی میان کشورهای دوست و برادر فائق آمده و زمینه تعامل بهتر را میان آنان فراهم کرد.
مدیر عامل خبرگزاری مغرب نیز در این دیدار گفت: ما در این دیدار سفیر رسانه های مغرب هستیم و به نمایندگی از کشوری به ایران آمده ایم که درهایش به روی دیگر کشورها و ملت ها باز است و اصول حکومت داری خود را بر اساس دین مبین اسلام که ماهیتی اعتدالگرا دارد، بنا نهاده است.
الادریسی با اشاره به این که در کشور ما گفت و گوی تمدن ها و تعامل خوب با همه ادیان بنا گذاشته است، تاکید کرد: دروازه های کشور مغرب نیز به روی همه باز است و از آن جا که خود دارای تمدن غنی اسلامی است از تمدن ایران اسلامی نیز استقبال می کند.
مدیر عامل خبرگزاری مغرب ابراز امیدواری کرد که این دیدار سرآغازی برای روابط میان ایران و مغرب مبتنی بر احترام متقابل، درهای باز و خدمت به اسلام باشد.
الادریسی با بیان این که دو کشور مغرب و ایران از ظرفیت های بالایی برخوردار هستند، تصریح کرد: لازم است از این توانمندی ها به بهترین شکل ممکن برای ساختن آینده و تعاملات آتی بهره جست.
وی همچنین تاکید کرد که با استفاده شجاعانه و خلاقانه از ظرفیت ها و گزینه های مطرح مغرب و ایران می توان روابط فی مابین را در سطحی گسترش داد که با تمدن های ریشه دار و عمیق دو کشور متناسب باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که بتواند تصویر درستی که از ایران و جامعه ایرانی به دست آورده را به دیگران منتقل کند.
الادریسی همچنین تاکید کرد که به رغم دوری جغرافیایی مغرب از ایران، رباط با تهران احساس قرابت و نزدیکی می کند و همین 'نزدیکی دور' می تواند نقشی مهم و موثر در مناسبات ایفا کند.
مدیرعامل خبرگزاری مغرب به دعوت ایرنا امروز (سه شنبه) با همراهی کاردار این کشور در تهران از خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید کرد و با دست اندرکاران عرصه خبر در این رسانه به گفت و گو نشست.
دو طرف تفاهم نامه ای را با هدف توسعه همکاری های حرفه ای و تعامل بیشتر در زمینه اطلاع رسانی امضا کردند.
وی قرار است در ادامه سفر سه روزه خود از دیگر رسانه های ایرانی بازدید و با مقام های جمهوری اسلامی دیدار و گفت و گو کند.
خاورم**9156**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وظیفه سنگین رسانه های کشورهای اسلامی ایجاد همبستگی است، نه تشدید تفرقه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات