دولت تخصیص قابل قبولی برای مقابله با بحران گردوغبار ارائه نداد

گردوغبار1 مدیر پروژه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار با بیان اینکه مقابله با گردوغبار باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: علیرغم اینکه دولت برای گردوغبار اهمیت قائل بود ولی سال گذشته تخصیص قابل قبولی برای این بحران داده نشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ضیاء الدین شعاعی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره وضعیت مقابله با گردوغبار و عملکرد مسؤلان در این باره اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد مقابله با گردو غبار به عنوان نقش هماهنگ کننده وارد عمل شده و تاکنون اقدامات مفیدی انجام شده است.

وی ادامه داد: ستاد مقابله با پدیده گردوغبار مکانیزیم وقوع و منشاء گردوغبار را شناسایی کرده که برای مقابله با این پدیده در هر استان به چند هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر پروژه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار  با بیان اینکه افزایش اعتبارات را خواستار شده است، گفت: در هر حال کمبود اعتبارات باعث نشده کار متوقف شود بلکه برنامه عمل مقابله با گردوغبار تدوین شده که در آن راهکارهای زیادی نیز تعریف شده است.

شعاعی تصریح کرد: مانش پاشی، نهال کاری و تامین حقابه زیست محیطی تالابها برخی از راهکارها بوده است که بر این اساس وزارت نفت 10 هزار هکتار را مانچ پاشی و وزارت جهاد کشاورزی 30 هزار هکتار را نهال کاری کرده است.

وی افزود: همچنین با اقدامات صورت گرفته مانند لایروبی نهرهای منتهی به تالابها و بازگشایی دایکها تالابهای هامون و شادگان آبگیری شدند؛ البته بارش باران نیز تاثیر بسیار زیادی در این روند داشته است و با این حساب این تالابها که می‌توانستند منشا گردوغبار باشند از این مرحله عبور کردند.

مدیر پروژه ملی مقابله با پدیده گردوغبار با بیان اینکه استان خوزستان به عنوان درگیرترین استان با پدیده گردوغبار است، گفت: اقدامات زیادی در این منطقه صورت گرفته است؛ در حدود 16 نقطه از این استان پایش آنلاین گردوغبار ایجاد شد و 200 ایستگاه پایش هوا در سراسر کشور به سیستم پایش آنلاین مجهز شدند؛ که امیدواریم این روند باعث کاهش گردوغبار در کشور شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت تخصیص قابل قبولی برای مقابله با بحران گردوغبار ارائه نداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات