نگاهی به اتفاقات روز سوم انتخابی المپیک/ سقوط ایران به رده چهارم

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای والیبال انتخابی المپیک پس از یک روز استراحت در سالن مترو پولیتن شهر توکیو پی گرفته شد و تیم های کانادا، چین، فرانسه و لهستان برابر حریفان خود پیروز شدند. تیم ایران در این روز برابر فرانسه، قهرمان لیگ جهانی مغلوب شد و به رده جدول سقوط کرد.

تیم های استرالیا و کانادا نخستین بازی روز سه شنبه را برگزار کردند. دو تیم مصافی سنگین و نزدیک با یکدیگر داشتند که این دیدار با برتری ۳ بر ۲ کانادا همراه شد. این نخستین برد کانادا و دومین شکست استرالیا محسوب می شود. کانادا با این برد امیدهای خود را برای کسب سهمیه زنده نگه داشت.

تیم قدرتمند چین در سومین بازی خود در این تورنمنت به مصاف ونزوئلا رفت و با ارایه یک بازی خوب و هماهنگ این تیم را در سه ست متوالی شکست داد. نکته جالب اینکه چینی‌ها در هر ست با اختلاف امتیاز حریف خود را پشت سر گذاشتند تا در معدل امتیاز شرایط خوبی را پیدا کنند. چین در جدول رده بندی نیز بالاتر از ایران قرار گرفت.

جدال ایران و فرانسه، مهمترین بازی روز سوم بود که با برتری ۳ بر صفر خروس ها خاتمه یافت. فرانسه بعد از باخت غیرمنتظره به لهستان، برابر ایران با برنامه ویژه‌ای ظاهر شد و با سرویس‌های سهمگین بازیکنانش دریافت های اول تیم ایران را مختل کرد تا بازی را به کناره های آنتن بکشاند. این تیم که در دفاع روی تور بسیار هماهنگ به نظر می رسید با همین حربه ۳ امتیاز از تیم کشورمان گرفت. شاگردان لوزانو بعد از دو روز صدرنشینی به رده چهارم سقوط کردند.

تقابل ژاپن و لهستان، آخرین بازی روز سه شنبه بود که در سالن مترو پولیتن برگزار شد. ژاپن امیدوار بود با حمایت هواداران پرشمار خود و نیز ارایه یک بازی ترکیبی از لهستان امتیاز بگیرد که این اتفاق رخ نداد. شاگردان آنتیگا بعد از این برد 3 بر صفر به صدر جدول رده بندی صعود کردند.

نتایج دیدارهای روز سوم:
* استرالیا ۲ - کانادا ۳ (۱۹ - ۲۵، ۲۶ - ۲۴، ۲۵ - ۲۰، ۲۷ - ۲۹ و ۱۱ - ۱۵)
* چین ۳ - ونزوئلا صفر (۲۵ - ۱۶، ۲۵ - ۱۸ و ۲۵ - ۱۵)
* ایران صفر - فرانسه ۳ (۲۰ - ۲۵، ۱۸ - ۲۵ و ۲۲ - ۲۵)
* لهستان ۳ - ژاپن صفر (۲۵ - ۲۲، ۲۵ - ۱۶ و ۲۵ - ۲۳)

جدول رده‌بندی رقابتهای انتخابی المپیک در پایان روز دوم:

تیم امتیاز بازی برد باخت ست برده ست باخته معدل پوئن برده پوئن باخته معدل
۱- لهستان    ۷   ۳  ۳    ۰      ۹       ۴ ۲.۲۵۰     ۲۸۱      ۲۶۷ ۱.۰۵۲
۲- فرانسه    ۷   ۲  ۲    ۱      ۸       ۴ ۲.۰۰۰     ۲۸۰      ۲۴۸  ۱.۱۲۹
۳- چین    ۶   ۲  ۱    ۱      ۷       ۳ ۲.۳۳۳     ۲۳۲      ۲۱۱   ۱.۱
۴- ایران    ۵   ۲  ۱    ۱      ۶       ۵ ۱.۲۰۰     ۲۴۷      ۲۳۸ ۱.۰۳۸
۵- کانادا    ۴   ۱  ۱    ۲      ۷       ۸ ۰.۸۷۵     ۳۲۰     ۳۲۰     ۱
۶- استرالیا    ۴   ۱  ۱    ۲      ۵       ۷ ۰.۷۱۴     ۲۵۶     ۲۶۲ ۰.۹۷۷
۷- ژاپن    ۳   ۱  ۰    ۲      ۳       ۷ ۰.۴۲۹     ۲۲۷     ۲۳۶ ۰.۹۶۲
۸- ونزوئلا    ۰   ۳  ۰    ۰      ۲       ۹ ۰.۲۲۲     ۲۰۹     ۲۷۰ ۰.۷۷۴

برنامه دیدارهای روزچهارشنبه:
* ونزوئلا - کانادا، ساعت ۵:۴۰
* فرانسه - استرالیا، ساعت ۸:۲۵
* چین - لهستان، ساعت ۱۱:۱۰
* ژاپن - ایران ، ساعت ۱۴:۴۵

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگاهی به اتفاقات روز سوم انتخابی المپیک/ سقوط ایران به رده چهارم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات